کد خبر: 198438

گرایی طلایی‌ترین کشتی‌گیر سال ۲۰۲۱ ایران

 در پایان مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ، در کنار محمدرضا گرایی که با کسب دو طلای المپیک و جهان طلایی ترین کشتی‌گیر امسال ایران شد، ۴ قهرمان دیگر نیز صاحب دو مدال شدند.
اتاق خبر 24

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در حالی به پایان رسید که تیم ملی کشورمان با کسب 3 مدال طلا، 3 مدال نقره و یک مدال برنز در جایگاه سوم دنیا قرار گرفت. 

علیرضا سرلک در 57 کیلوگرم (نقره)، امیرمحمد یزدانی در 65 کیلوگرم (نقره)، محمد نخودی در 79 کیلوگرم (نقره)، حسن یزدانی در 86 کیلوگرم (طلا)، کامران قاسمپور در 92 کیلوگرم (طلا)، مجتبی گلیج در 97 کیلوگرم (برنز) و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم (طلا)، 7 مدال‌آور کشورمان در این مسابقات بودند.

تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان نیز با وجود کسب 4 مدال طلا و دو مدال برنز با فاصله کم نسبت به روسیه به نایب قهرمانی جهان دست یافت. میثم دلخانی در 63 کیلوگرم (طلا)، محمدرضا گرایی در 67 کیلوگرم (طلا)، محمدعلی گرایی در 77 کیلوگرم (برنز)، پژمان پشتام در 82 کیلوگرم (برنز)، محمدهادی ساروی در 97 کیلوگرم (طلا) و علی اکبریوسفی در 130 کیلوگرم (طلا) مدال آوران کشورمان در این مسابقات بودند.

در ترکیب تیم کشتی آزاد، دو کشتی‌گیر و در ترکیب تیم کشتی فرنگی، 3 نفر از کشتی گیرانی که در بازی‌های المپیک صاحب دوبنده تیم ملی بودند، حضور داشتند.

حسن یزدانی و امیرحسین زارع که مدال‌های نقره و برنز المپیک 2020 توکیو را در سال 2021 به خود اختصاص دادند، هر دو رنگ مدال‌شان در جهانی را به طلا ارتقا دادند.

در ترکیب تیم فرنگی هم محمدرضا گرایی، محمدعلی گرایی و محمدهادی ساروی از بین المپیکی‌ها، ملی‌پوش شدند که محمدرضا گرایی همچون المپیک طلایی شد، محمد علی گرایی که در توکیو با بدشانسی محض از رسیدن به مدال بازمانده بود، اینجا به برنز جهان رسید و محمدهادی ساروی نیز برنز المپیکش را به طلا تبدیل کرد و در واقع همه نفرات ارتقای مدال را تجربه کردند.

علاوه بر این 5 کشتی‌گیر که در سال 2021 دو مداله شدند، محمد نخودی نیز بعد از کسب مدال طلای جوانان جهان به عضویت تیم ملی بزرگسالان درآمد و نقره جهان را گرفت. او نیز به جمع دو مداله‌های سال جاری میلادی پیوست.

رحمان عموزاد در 61 کیلو و عرفان الهی در 70 کیلو نیز دیگر طلایی‌های تیم ملی جوانان بودند که به عضویت تیم ملی بزرگسالان در جهانی نروژ درآمدند، اما نتوانستند در رده سنی بالاتر در اولین مسابقه جهانی‌شان روی سکو بروند.

امیررضا ده بزرگی نیز تنها طلایی تیم ملی فرنگی جوانان در اوفای روسیه بود که مغلوب سجاد عباسپور شد و به دوبنده وزن 55 کیلوگرم تیم ملی بزرگسالان نرسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم