کد خبر: 198413

تلاش ایران برای تداوم یک رکورد مقابل کره جنوبی

 دراگان اسکوچیچ در یکی از مهمترین بازی‌هایی دوره سرمربیگری‌اش در تیم ملی ایران، شاگردان خود را مقابل کره جنوبی هدایت خواهد کرد با این امید که مهر تأییدی به عملکردش بزند.
اتاق خبر 24

قدمی مهم برای نزدیک شدن به جام جهانی 2022؛ دیدار ایران و کره جنوبی که به رقبای سنتی یکدیگر در قاره کهن تبدیل شده‌اند. آنها در سه دوره اخیر نیز همیشه در یک گروه برای صعود به جام جهانی تلاش کرده‌اند و حالا برای چهارمین دوره پیاپی به رقابت می‌پردازند.

تیم ملی فوتبال کشورمان در شرایطی از ساعت 17 امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه آزادی از کره جنوبی میزبانی می‌کند که هیچگاه در این ورزشگاه مقابل کره‌ای‌ها شکست نخورده است. با این حال این بار یک تفاوت بزرگ دارد و آن هم ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی است که کره‌ای‌ها را به شکسته شدن طلسم مقابل ایران امیدوار کرده و آنها با پائولو بنتو سرمربی پرتغالی خود سعی می‌کنند برای اولین بار ایران را شکست دهند، اما در شرایط مناسبی با ایران روبه‌رو نمی‌شوند.

شاگردان دراگان اسکوچیچ، از زمان حضور این سرمربی کروات هیچ امتیازی به حریفان نداده‌اند و ایران با هدایت اسکوچیچ به 10 پیروزی پیاپی رسیده که هم از نظر شروع کار یک مربی منحصربه‌فرد بوده و هم از نظر تعداد برد متوالی به یک رکورد بی‌نظیر تبدیل شده است. آنهم در شرایطی که در این 10 مسابقه تیم ایران موفق شده 29 گل به ثمر برساند، فقط دو گل دریافت کرده و با هشت کلین‌شیت آماری خیره کننده به ثبت رسانده است.

هرچند هنوز برخی به نحوه بازی تیم ملی انتقاد وارد می‌کنند و منتظر بازی جذاب‌تری از تیم اسکوچیچ هستند. بسیاری هم می‌گویند عیار اسکوچیچ در مقابل حریف سطح بالایی چون کره جنوبی مشخص خواهد شد و باید دید تیم تحت امر او در این بازی چه خواهد کرد. مسلماً پیروزی مقابل کره جنوبی مهمترین هدف اسکوچیچ و شاگردانش خواهد بود، اما می‌توان گفت سرمربی کروات تیم ملی با این پیروزی احتمالی هم قصد پاسخ دادن به منتقدانش را دارد.

در ترکیب دو تیم بازیکنان مهم و تأثیرگذار زیادی وجود دارند که بی‌شک مهدی طارمی ستاره ایرانی پورتو و سون هیونگ‌مین ستاره کره‌ای تاتنهام می‌توانند نقش تأثیرگذاری در بازی داشته باشند. باید دید تقابل دو اندیشه متفاوت از اروپای شرقی و اروپای لاتین روی نیمکت دو تیم چه نتیجه‌ای را به دنبال خواهد داشت. هر چه هست، کره جنوبی به دنبال شکستن طلسم پیروز نشدن در تهران است تا خود را به صدر جدول گروه A برساند و ایران با حفظ این رکورد و پیروزی، سعی دارد صعود خود را به جام جهانی 2022 قطر نزدیک کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم