کد خبر: 198319

رئیس جدید صدا و سیما معارفه شد

 آیین تکریم و معارفه ریاست سازمان صداوسیما با حضور مسئولان کشوری، لشکری و مدیران این رسانه آغاز شد.
اتاق خبر 24

با پایان یافتن دوره مسئولیت علی‌ عسکری در سازمان صداوسیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تشکر از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر وی، هفتم مهرماه در حکمی پیمان جبلی را به ریاست آن سازمان منصوب و بر مواردی همچون «ارتقاء سطح آگاهی و معرفت عمومی»، «هدایت فرهنگی»، «تقویت روحیه و احساس هویت ملی و انقلابی»،«پراکندن امیدو نشاط» و «ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی» به‌عنوان اولویت‌های کاری رسانه ملی در دوره جدید تأکید کردند.

در این مراسم از خدمات علی عسکری پس از 5 سال سکان داری رسانه ملی قدردانی شد.

پیمان جبلی رئیس جدید سازمان صداوسیما (زاده 1345 در تهران)، استاد دانشگاه و کارشناس و تحلیلگر برجسته مسائل سیاسی است که از 24 مرداد 1395 تاکنون، با حکم دکتر عبدالعلی علی‌عسکری ریاست سازمان صداوسیما، در سمت معاون برون‌مرزی، سکاندار هدایت سرویس‌های رادیویی و تلویزیونی بین‌المللی رسانه ملی است.

معاون برون‌مرزی صداوسیما سال 1345 در خانواده‌ای مذهبی در محله شمیران به دنیا آمد و مسلط به زبان عربی است.

او در سال‌های خدمت در رسانه ملی، عرصه‌های گوناگون روزنامه‌نگاری و کار خبر تلویزیونی را آزموده و علاوه بر دانش و تحصیلات آکادمیک، با تجربه‌‌های گسترده عملی در سطوح مختلف، به کارشناسی مجرب و  مدیری بهره‌مند از بینش عمیق حرفه‌ای و اجرایی در زمینه خبر و برنامه‌سازی تبدیل شد.

جبلی که در سال 1372 مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته معارف اسلامی و تبلیغ از دانشگاه امام صادق(ع) اخذ کرد و سال 1383 در رشته فرهنگ و ارتباطات، با مدرک دکتری از دانشگاه امام صادق(ع) فارغ التحصیل شد، در معاونت سیاسی صداوسیما مسئولیت‌های مختلفی در بخش خبر داشته و هم‌زمان در قلمرو دانشگاه نیز به تربیت دانشجویان برای تصدی مشاغل گوناگون در رسانه ملی همت گماشته است؛ به‌گونه‌ای که  پیش از معاونت برون مرزی صداوسیما، عضویت در هیئت علمی دانشگاه صداوسیما، معاونت خبر صداوسیما، دبیری اخبار خارجی بخش شامگاهی رادیو، دبیری اخبار خارجی و داخلی اخبار تلویزیون، سردبیری اخبار سراسری شبکه دو سیما، مدیرکلی اخبار داخلی واحد مرکزی خبر، مدیرکلی اخبار شبکه العالم، مدیریت دفتر شبکه العالم در بیروت، معاونت رسانه‌ای دبیر شورای عالی امنیت ملی در زمان تصدی سعید جلیلی را در کارنامه خود دارد.

او همچنین طی سال‌های  1390 تا 1393به‌عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در تونس، تجارب میدانی خود در حوزه سیاست خارجی را وسعت بخشیده است.

از مهم‌ترین دستاوردهای دوران تصدی معاونت برون‌مرزی توسط وی، می‌توان به تأسیس خبرگزاری تصویری بین‌المللی «ایران پرس»، افتتاح شبکه جدید «العالم سوریه» و راه‌اندازی دو شبکه رادیو و تلویزیونی اینترنتی «هوسا» و «پرس تی وی فرانسوی» اشاره کرد.

علی بخشی زاده، معاون صدای رسانه ملی در آغاز مراسم تکریم و معارفه ریاست سازمان گفت: این جلسه به پاس زحمات شبانه روزی  علی عسکری و همچنین معارفه رئیس جدید رسانه ملی تشکیل شده است.

وی با تأکید بر این نکته که در 5 سالی که همکاری نزدیکی با علی عسکری داشته، او را مؤمن به کار یافته است، افزود: ایشان در اجرای اوامر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) همواره مصمم یافتم؛ امروز روز مهمی‌ برای رسانه ملی است، روزی است که از یک خدمتگزار دلسوز رسانه ملی تکریم می‌شود و فصل جدیدی برای رسانه ملی رقم می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: امروز خدمتگزار دیگری مسئولیت بزرگی را به عهده می‌گیرد، رهبر معظم انقلاب در حکم آقای پیمان جبلی، ریاست جدید رسانه ملی با به کار بردن تعاریف زیبا از آقای علی عسکری تقدیر کردند و ایشان را مورد تکریم قرار دادند.

بخشی زاده تأکید کرد: در این حکم، رهبری از صفات کوشش خستگی ناپذیر، دلسوزانه، مدیری مؤمن با اخلاص برای آقای علی عسکری استفاده فرمودند و یک صفت را دو بار در ابتدا و انتها به کار بردن و آن صفت خستگی ناپذیر بودن ایشان بود.

معاون صدای رسانه ملی در بخش دیگری از سخنان خود به  عبارات بیان شده در حکم رهبر معظم انقلاب خطاب به پیمان جبلی اشاره کرد و گفت: در این حکم برای ایشان تعاریف صلاحیت، دارای تجربه طولانی در مدیریت ها و سمت‌های سازمانی در رسانه ملی با آگاهی از وظایف ایشان در رسانه ملی را مورد تفقد قرار دادند.

وی ابراز امیدواری کرد جبلی با توجه به سابقه طولانی در رسانه ملی و فعالیت در دو معاونت مهم خبر و برون‌مرزی و شناخت سازمانی ایشان با سیاستگزاری درست، منشأ خدمات بزرگی باشد.

بخشی‌زاده همچنین در ادامه به سابقه درخشان رسانه ملی در تاریخ انقلاب و کشور اشاره کرد و گفت: رسانه ملی توانسته است در بحران‌های مهم کشور در هدایت افکار عمومی نقشی بی بدیل و اثرگذار داشته باشد؛ این گذشته تابناک برای ساخت آینده والاتر سرمایه‌ای گرانبها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حرکت رسانه ملی در جهت گام دوم انقلاب با حفظ ظرفیت‌های موجود در مدیریت های کلان رسانه ملی تأکید کرد و افزود: رسانه ملی در عرصه بین‌المللی می‌بایست به رسانه پیشرو دینی و ارزشی تبدیل شود.

معاون صدا همچنین در ادامه به دو جنبه کارکردی رسانه ملی اشاره کرد و گفت: یک جنبه ملی و جنبه دیگر وظایف بین‌المللی آن است که بازوی رسانه ای مقاومت حق و باطل است و باید صدای مظلومان جهان باشد و برای جهان روشنگری کند که این وظیفه بر دوش تک تک ما و همکاران رسانه‌ای‌ام است.

وی افزود: رسانه ملی می‌بایست در داخل کشور روحیه نشاط و سطح آگاهی را ارتقاء دهد و از همه ظرفیت‌های رسانه ملی، دستگاه‌های قضایی و تقنینی کشور بهره ببرد.

معاون صدای رسانه ملی با تأکید بر اینکه می‌بایست کارهای اثربخشی که در حوزه دولتی کشور انجام شده است، در رسانه ملی با شفافیت به تصویر کشیده شود، گفت: توجه به تحول آفرینی در صنایع خلاق بر مبنای مدیریت صحیح با استفاده از ظرفیت منابع انسانی موجود در رسانه ملی از جمله کارکردهای مهم رسانه ملی در دوره تصدی آقای جبلی است.

معاون صدای رسانه ملی در پایان از زحمات شبانه روزی علی عسکری و همه مدیران همراه و همکار ایشان قدردانی کرد و آرزوی صحت و سلامتی برای ریاست جدید سازمان داشت.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم