کد خبر: 198235

سرقت النگو با تهدید و گاز اشک آور

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری یکی از سارقان خشن طلاجات زنان خبر داد.
اتاق خبر 24

سرهنگ جلیل موقوفه ای رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از انهدام باند سارقان خشن طلاجات زنان در غرب تهران خبر داد.

سرهنگ موقوفه ای در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: به دنبال چند فقره سرقت طلا از بانوان گذری توسط سرنشینان خودرو، در اواخر شهریورماه امسال خانمی با مراجعه به کلانتری ۱۳۳ شهر زیبا اعلام داشت که هنگام تردد در معابر عمومی راننده و ۲ سرنشین یک دستگاه خودروی سواری ۲۰۶ با همکاری یکدیگر با استفاده از گاز اشک آور وی را تهدید و النگو وی را سرقت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه ماموران کلانتری در بررسی‌های اولیه به دست آوردند، پلاک نصب شده بر روی خودروی ۲۰۶ سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت دارد، ادامه داد: گشت‌زنی های هدفمند برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز شد تا اینکه ماموران غروب روز پنجشنبه هشتم مهرماه موفق شدند خودروی سارقان را شناسایی کنند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: طرح مهار سارقان آغاز شد و راننده و سرنشینان خودرو بدون توجه به فرمان‌های پلیسی از محل با سرعت بالایی متواری شدند تا اینکه ماموران برای توقیف خودرو چند تیر هوائی شلیک کرده و در نهایت موفق شدند پس از تعقیب و گریز ۳۰ دقیقه‌ای با شلیک به سمت لاستیک خودرو آن را متوقف کنند.

سرهنگ موقوفه‌ای تصریح کرد: در این عملیات یکی از سارقان دستگیر شد و ۲ نفر از سارقان از محل گریختند.

وی افزود: متهم دستگیرشده پس از انتقال به کلانتری به زورگیری و سرقت طلاجات از بانوان با همکاری همدستانش در محل های خلوت معترف شد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه تاکنون ۱۱ نفر از بانوان به کلانتری۱۳۳ مراجعه و این فرد را شناسایی کرده‌اند خاطرنشان کرد: تحقیقات در خصوص دستگیری مالخر و ۲ سارق دیگر نیز در حال اقدام است.

منبع: فارس