کد خبر: 198211

ارز ۴۲۰۰تومانی دارو حذف نمی‌شود

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو تا پایان سال حذف نمی‌شود.
اتاق خبر 24

بهروز محبی نجم‌آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره حذف یا ادامه اختصاص ارز دولتی به دارو، بیان کرد: ارز 4200 تومانی دارو تا پایان سال جاری حذف نخواهد شد و کماکان ارز دولتی به دارو اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه حذف ارز دولتی برای دارو نسبت به کالا‌های دیگر تفوات‌هایی تفاوت‌هایی دارد ، افزود: دارو با جان و سلامتی مردم در ارتباط است و حذف ناگهانی آن بدون اینکه زیر ساخت‌ها فراهم باشد به مردم و بیماران آسیب می‌‌زند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه برای حذف ارز دولتی دارو باید زیر ساخت‌های لازم فراهم شود، ادامه داد: در حال حاضر دارو به میزان لازم در بازار موجود است، اما به محض اینکه ما اعلام کنیم ممکن است بلافاصله داروها به انبارها منتقل شوند و در بازار دچار کمبود شویم و مردم در یک خلأ دارویی قرار گیرند.

محبی اضافه کرد: بنابراین باید آمار دقیقی از میزان دارو موجود دربازار و انبارها به دست آورد تا کسی نتواند دست به احتکار  و انبار کردن دارو بزند لذا معتقدم حذف ارز 4200 برای دارو نیاز به یک مدیریت دارد تا از این اقدام مردم آسیب نبینند و بیماران متضرر نشوند.

نماینده سبزوار در مجلس تأکید کرد: لذا باید هر گونه تصمیم‌گیری به منظور حذف ارز دولتی برای دارو به سال آینده موکول و در بودجه سال آینده تصمیمی در این باره اتخاذ شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم