کد خبر: 198202

جنگ دبّه‌ها و شعور شرکلیف

اتاق خبر 24

محمد ایمانی، فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: "سایمون شرکلیف"سفیر انگلیس اگر درایت داشت، به جای شیطنت و رفتار نمایشی درکنار سفیر جمهوری آذربایجان، با مقامات ایرانی رایزنی می کرد تا آبروی بریتانیای صغیر را بخرند و برای حل بحران سوخت پاپیش بگذارند.

این طوری کار به چاقوکشی در لندن بر سر یک دبّه بنزین نمی کشید و حکایت غارت دستمال توالت فروشگاهها تکرار نمی شد. البته اهل فن می گویند چالش سوخت، نوک کوه یخ بحران در انگلیس می باشد و بحران در حال تصاعد است. تا آنجا که حتی خبرگزاری رویترز ناچار شده در گزارش اندکی از بسیار بنویسد:

"بریتانیا دچار هرج و مرج شده؛ جایگاه های سوخت تعطیل می شوند، دارو کمیاب می شود و دام ها در آستانه نابودی اند. بیش از 2 هزار پمپ بنزین تعطیل شدند. هرج و مرج در سطح جامعه، واقعی تر و عمیق تر از آنی است که در رسانه ها به تصویر کشیده می شود. مردم از کمبود شوخت در هراسند. دولت، بارها گفته بحران رو به کاهش است اما واقعیت این است که مردم یقین دارند کمبود بنزین، فقط شروع یک بحران فراگیر است و همانطور که به عرصه دارو و دام ها کشیده شده، بزودی دامنگیر سایر کالاها و خدمات نیز خواهد شد".