کد خبر: 198162

جزئیات غربالگری زائران در مرزها اعلام شد

 رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی با بیان اینکه زائران کرونامثبت قرنطینه می‌شوند جزئیات غربالگری زائران در پایانه‌های مرزی را اعلام کرد.
اتاق خبر 24

دکتر پیمان صابریان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ درباره تمهیدات اندیشیده شده برای بازگشت زائران اربعین حسینی از عراق به کشور اظهار داشت: زائران می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های هلال احمر در عراق تست کرونا بدهند؛ اطلاع‌رسانی درباره مکان این پایگاه‌ها انجام شده است. در پایانه‌های مرزی نیز ایستگاه‌های انجام تست کرونا آماده خدمت‌رسانی هستند. اگر تست فرد منفی باشد، می‌تواند وارد کشور شود اما در صورتی که تست کرونا مثبت و فرد بدحال باشد، به بیمارستان‌هایی که در نظر گرفته شده منتقل می‌شود و تحت درمان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: اگر تست فردی مثبت باشد اما علائم شدیدی نداشته باشد، در نقاهتگاه‌هایی که در مرزها و فرودگاه‌ها در نظر گرفته شده قرنطینه و مراقبت می‌شوند.

صابریان با بیان اینکه دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای بیمارانِ احتمالی تهیه شده است، افزود: افراد کرونامثبت تا زمانی که بهبود یابند در نقاهتگاه‌ها نگهداری و سپس به شهر محل سکونت خود انتقال داده می‌شوند.

قرنطینه افراد کرونامثبت الزامی است

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی خاطرنشان کرد: قرنطینه افراد کرونامثبت الزامی است و افرادی که تست‌شان مثبت باشد نمی‌توانند با استفاده از وسائل نقلیه عمومی جابه‌جا شوند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: باتوجه به اینکه زائران، دو دوز واکسن کرونا تزریق کرده‌اند انتظار داریم تعداد بیماران مبتلا به کرونا زیاد نباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم