کد خبر: 198161

آغاز پویش «همه خادم الرضاییم»

مدیر ارتباطات و اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی گفت: ایران با شعار «همه خادم ‌الرضاییم» سیاه‌پوش شهادت امام هشتم(ع) می‌شود.
اتاق خبر 24

حسرت واژه ساده‌ و کوچکی‌‌ است در وصف آن حس مبهمی که بعد هر زیارت، همراه خود می‌بریم. هر بار با دست خالی آمدیم و با یک بغل پُر از کرامت، بازگشتیم. رسم ادب هم که باشد باید مجالی فراهم می‌شد برای جبران این همه مِهر.

 کاش اذن می‌دادید تا خانه شما را آب و جارو کنیم، گرد غبار کفش زائران را بگیریم، عصا شویم برای گام‌های رنجور زائری و... اما دریغ که قسمت ما، فرصت خدمت در صحن و سرای حرم شما نبود. در خانه شما، خادم و خدمتگزار پرسعادت پرشمارند پس سهم ما برای جبران کرامت‌تان، حسرت و دریغ بوده است.

اما می‌دانی آقا، زائر تو راهی پیدا می‌کند تا خادمت شود می‌دانی! این کرامت شماست که ما را مبتلا کرده است زیر عَلَم پدرتان قد کشیدیم و همین قامت را باید پیش مردمانی خم کنیم که مِهر شما را بر دل دارند.

خدمت شما که محدود به حریم حرم‌تان نمی‌شود؛ حُرمتش فراتر از نام و نشان‌های مرسوم است. کیلومترها دورتر از طلاییِ گنبدتان، می‌شود چراغی را به نیت شما روشن کرد، غمی را به نام شما از دلی زدود، دستی را به یاد شما گرفت و گرهی را به قصد خدمتگذاری‌تان، برای بنده‌ گرفتاری، به چنگ و دندان گشود.

 اصلاً خدمت شما که جغرافیا ندارد. دور یا نزدیک، در هر جامه و هر جایگاهی به نیت همان 8 ساعت خدمت مرسوم، می‌شود خادم شد. فقط تو بخواه، فقط تو بخوان... اذن می‌دهی آقا؟

بیایید ندیده و نشناخته، این روزها کنار هم باشیم به این قصد که همه «خادم‌الرضاییم» ...

«همه خادم الرضاییم»؛ نجات انسان، رسم مسلمانی

امیر خالقی، مدیر ارتباطات و اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی از اکران تبلیغات محیطی گسترده در سطح شهر مشهد و کشور همزمان با دهه پایانی ماه صفر خبر داد و گفت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته به منظور ابراز ارادت و عزاداری یکپارچه، هویت بصری واحدی برای سیاه‌پوشی ایران، مشهد و حرم مطهر رضوی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: در این طرح مراکز استان‌ها، خیابان‌ها و میادین شهری سراسر کشور مزین به نام امام رضا(ع)، شهرهای دارای کانون خدمت رضوی، جاده‌های منتهی به مشهد الرضا(ع)، مبادی ورودی زائر به مشهد الرضا(ع)، فرودگاه، ترمینال، راه آهن، مترو، خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی، مبادی ورودی حرم مطهر رضوی و داخل حرم مطهر با تبلیغات یکپارچه پوشش داده می‌شوند.

خالقی تصریح کرد: در همین راستا طراحی لوگو، هویت بصری و شعار مصوب دهه پایانی صفر سال 1443 با عنوان «همه خادم الرضاییم» با زیر تیتر«نجات انسان، رسم مسلمانی» انجام شد و حدود 60 عدد طرح گرافیکی و تصویرسازی محتوایی با موضوعات مختلف از جمله احادیث امام رضایی، توسل، القاب حضرت و سلام به امام رضا(ع) طراحی و توزیع شده است.

مدیر ارتباطات و اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی تولید و توزیع پرچم‌های «همه خادم الرضاییم» بین کسبه اطراف حرم مطهر، تولید حدود 30 تابلو چوبی 6 متری با موضوع القاب امام رضا(ع) و نصب در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر، تولید 8 پرده بزرگ جهت نصب در عرض خیابان‌های منتهی به حرم مطهر با موضوع سلام به امام رضا(ع)، تولید 100 تابلو شاسی با محوریت شعار دهه آخر صفر جهت اهدا به میهمانان و مسئولان،  تبلیغات محیطی گسترده در حرم مطهر با حدود 30 تابلو و پخش تیزرها و موشن‌گرافی‌ها از تلویزیون‌های حرم مطهر و همچنین تولید 12 تیزر اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها، القاب و احادیث حضرت رضا(ع) و پخش از تلویزیون‌های شهری چهارراه خیام و چهارراه شهدا را از دیگر برنامه‌های ویژه این ایام عنوان کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم