کد خبر: 198145

آخرین اخبار از مرز مهران|آماده باش نیروهای لشکری و کشوری در مرز مهران

با آغاز موج بازگشت زائران اربعین حسینی از مرز مهران تمام دستگاه‌های لشکری، کشوری و خدمات رسان در آماده باش کامل بوده و تمهیدات لازمدر این راستا اندیشده شده است.
اتاق خبر 24

با آغاز موج بازگشت زائران اربعین حسینی از مرز مهران  تمام دستگاه های لشکری، کشوری و خدمات رسان در آماده باش کامل بوده و تمهیدات لازم در این راستا اندیشده شده است.

پیش بینی ورود 130 هزار زائر از مرز مهران

محمد نوذری در ارتباط با تهیدات اندیشیده شده برای بازگشت زائران در مرز مهران به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: با پیش بینی ورود 130 هزار زائر از مرز مهران تمام دستگاه‌های لشگری و کشوری و خدمات رسان در آماده باش کامل بوده و تلاش می‌شود که استقبال، جابه جایی زائران با کمترین مشکل به انجام برسد.

استقرار بیمارستان صحرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرز مهران، تمهیدات انتظامی پلیس برای انتظام ورود زائران، روان بودن ترافیک و ایمنی سفر، استقرار سازمان تعزیرات حکومتی برای نظارت بر قیمت بلیط و رفت و آمد زائران در پایانه مرزی و شهر مهران از دیگر اقداماتی است که استاندار ایلام از آن نام برد و یادآورشد: تمام تمهیدات اندیشیده شده در راستای خدمت بی منت به زائران خواهد بود و انشاالله دست اندرکاران خدمات ده بتوانند درخادمی زائران حسینی سربلند باشند.

توزیع روزانه 16 هزار پُرس غذا

غلامرضا امیدی سرپرست موکب امام رضا(ع) در مهران از توزیع روزانه 16 هزار پُرس غذای گرم بین زئران خبر داد و گفت: موکب خادمان امام رضا از روز جمعه در مهران مستقر و روزانه 5 هزار پُرس غذا بین زائران توزیع اما با ورود زائران از مرز مهران ومتناسب با جمعیت وارده این تعداد پُرس توزیع غذا افزلیش و به 2 وعه 8 هزار پُرسی در روز خواهد رسید.

امیدی با ذکر اینکه 60 نیرو در این موکب در حال خدمت رسانی به زایران بوده و همگی بصورت خودجوش و مردمی فعالیت دارند گفت: این موکب تا سه روز بعد از اربعین به زوار خدمات دهی خواهد داشت.

دپوی 2 میلیون و 700 هزار بطری آب آشامیدنی در پایانه مرزی مهران

علی پوراحمد از دپوی 2 میلیون و 700 هزار قوطی آب معدنی به جهت تامین آب شُرب زائران اربعین حسینی در مرز مهران خبر داد و گفت: علاوه بر آن دو دستگاه تریلر یخچال دار و تامین و توزیع  روزانه 500 قالب یخ  و افزایش آن در صورت لزوم به 1000 قالب در مرز مهران انجام می‌شود.

راه اندازی آزمایشگاه سیار برای کنترل کیفیت آب در پایانه مرزی

نوراله تیموری، مدیرعامل آب و فاضلاب ایلام   از اجرای 12 کیلومتر خط انتقال آب به پایانه مرزی مهران خبر داد و گفت: هم اکنون 11 تانکر سیار در شهر مهران مستقر است و اکیپ تعمیرات  در راستای رفع مشکل فاضلاب در پایانه مرزی مستقر است.

تیموری همچنین از راه اندازی آزمایشگاه سیار برای کنترل کیفیت آب در پایانه مرزی و شهر مهران خبر داد.

آغاز فعالیت گیت‌های غربالگری کرونا در مرز مهران

جمیل صادقی فر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در مهران از آغاز قعالیت گیت‌های غرباگری کرونا در مرز مهران خبر داد و اظهار داشت:  گیت های بیماریابی در ورودی مرز بین المللی مهران با توجه به موج  بازگشت زائران اربعین از امروز به کشور فعال شدند. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: بر اساس نظام مراقبت افرادی که از طریق مرز مهران وارد کشور می‌شوند غربالگری و از آن دسته از افرادی که مشکوک به بیماری باشند نمونه گیری به عمل خواهد آمد.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در ورودی مرز مهران برای بیماریابی همه امکانات لازم فراهم شده است و سعی می شود این مهم به بهترین شکل انجام گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم