کد خبر: 198067

قدرت‌نمایی سپاه در خلیج همیشه فارس

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه بسیج دریایی در کنار نیروی دریایی سپاه در امنیت خلیج‌فارس مشارکت دارد گفت: امروز بسیج دریایی در خلیج‌فارس در دل استکبار وحشت ایجاد کرده است.
اتاق خبر 24

توان دفاعی و اقتدار نیروهای مسلح در خلیج‌فارس در رژه باشکوه شناورهای نظامی و بسیج دریایی در سومین روز از هفته دفاع مقدس در ساحل بوشهر به نمایش گذاشته شد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در حاشیه این مانور دریایی در گفتگویی با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه رژه دریایی در خلیج‌فارس نشان از آمادگی نیروهای مردمی و نظامی برای اجرا مأموریت‌ها است اظهار داشت: در این رژه دریایی در خلیج‌فارس شناورهای بسیج دریایی و رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در راستای گرامیداشت 8 سال دفاع مقدس اقتدار و آمادگی دفاعی خود را به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه بسیج دریایی امنیت‌ساز است تصریح کرد: بسیج دریایی در برقراری امنیت آب‌های سرزمینی در خلیج‌فارس با نیروی دریایی سپاه مشارکت می‌کند و از آمادگی بالایی برای اجرا مأموریت‌ها برخوردار است.

سردار رمضان زیراهی با بیان اینکه قشرهای مختلف مردم در قالب بسیج مردمی در سال دفاع مقدس از مرزهای مختلف ایران اسلامی دفاع کردند تصریح کرد: همانگونه که بسیج در 8 سال دفاع مقدس حماسه آفرید امروز نیز بسیج دریایی در امنیت خلیج‌فارس با نیروی دریایی سپاه مشارکت می‌کند و در دل استکبار و دشمنان وحشت ایجاد کرده است.

فرمانده منطقه دوم نیرویی سپاه با اشاره به آمادگی نیروی دریایی سپاه برای اجرا مأموریت‌ها در دفاع از مرزهای دریایی خلیج‌فارس تصریح کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران با رزمندگان شجاع، توانمند همراه با تجهیزات نظامی پیشرفته در اوج آمادگی دفاعی برای اجرا مأموریت‌ها قرار دارد.

زیراهی با بیان اینکه خلیج فارس برای دوستان امن و برای دشمنان ناامن است تصریح کرد: در شبانه‌روز تمام تحرکات دشمنان در خلیج‌فارس رصد و در صورت هرگونه خطا محاسباتی برخورد قاطع می‌شود.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه تقویت روحیه ایثارگری، رشادت و شهادت طلبی را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: مهمترین سرمایه نظام اسلامی ایران در دوران انقلاب و 8 سال دفاع مقدس نیروهای پر توان مردمی است.

اجرا مانور شناورهای نظامی و بسیج دریایی در قالب رژه اقتدار و نمایش قدرت

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر هم با اشاره به اینکه در طول هفته دفاع مقدس بیش از 2 هزار و 500 برنامه تدوین شده است اظهار داشت: امروز در سومین روز از این هفته مانور شناورهای نظامی و بسیج دریایی در قالب رژه اقتدار و نمایش قدرت در خلیج‌فارس در ساحل بوشهر اجرا شد.

سرهنگ علیرضا غریبی رونمایی از تولیدات هنری را از دیگر برنامه‌های روز سوم هفته دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: در سومین روز از هفته دفاع مقدس از 11 برنامه هنری در حوزه دفاع مقدس شامل 8 نمایش رادیویی، یک پادکست  و 2 موزیک ویدئو رونمایی می‌شود.

وی افزود: از همه ظرفیت‌ها برای خلق آثار هنری در حوزه دفاع مقدس، ایثار و شهادت با مشارکت هنرمندان استفاده می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم