کد خبر: 198030

مشارکت بیش از ۳۰ هزار نیرو برای تامین امنیت زائران اربعین

 رئیس بخش اطلاع رسانی آستان مقدس علوی از آماده باش کامل همه بخش‌های این آستان به منظورخدمات رسانی به زائرانی خبر داد که به نجف مشرف و از آنجا برای مراسم اربعین به کربلا می‌روند.
اتاق خبر 24

آستان مقدس علوی از آماده باش همه بخش‌های این آستان برای خدمات رسانی به زائران اربعین خبر داد که به سوی نجف آمده و از آنجا به کربلای معلی می‌روند.

«فائق الشمری» عضو شورای اداری عتبات و رئیس بخش اطلاع رسانی آستان مقدس علوی گفت: آستان علوی به شکل زودهنگام آماده شده و همه بخش‌های برای خدمات رسانی به زائران بسیج شده‌اند. آستان علوی استراحتگاه‌های را در طول راههای منتهی به نجف فراهم کرده است. همچنین صحن فاطمه الزهراء(س) را برای استراحت شبانه زائران اختصاص داده است.

طرح ویژه اربعین در دیالی

«علی حسین طاهر» رئیس هیئت موکب‌های حسینی در دیالی عراق از شروع طرح ویژه اربعین در این استان خبر داد و گفت: طرح ویژه اربعین در هشت منطقه در آن واحد به منظور تامین امنیت زائران اجرایی می‌شود.

وی به برقراری امنیت مسیرهای زمینی پرداخت که بیش از100 هزار زائران طی روزهای آتی از آن به سمت کربلا برای انجام مراسم اربعین می‌روند و شامل بیش از 200 کیلومتر راه است.

طاهر افزود: بیش از 360 موکب خدماتی در طول مسیر زائران مستقر و نیروهای امنیتی هم به منظور تامین امنیت زائران اربعین مستقر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اوج تردد زائران اربعین در این مسیرها طی ساعات آتی است از وجود اتاق عملیات مشترک به منظور اداره امنیت راه‌ها و موکب‌ها و ممانعت از بروز هر مشکل امنیتی هم خبر داد.

مشارکت حشد شعبی در نظافت کربلا طی مراسم اربعین

شهرداری کربلا از مشارکت چهار هزار رفتگر در طرح خدماتی ویژه مراسم اربعین و نیز مشارکت حشد شعبی در این طرح خبر داد.

«محمد حمزه» معاون شهردار کربلا گفت: طرح خدمات ویژه مراسم اربعین امسال زودتر شروع شده و شهر به هشت قسمت تقسیم شده تا فعالیت شبانه روزی وجود داشته باشد.

وی از تعبیه بیش از هزار سطل آشغال و نیز توزیع کیسه‌های زباله به موکب داران و دیگر اقدامات شهرداری کربلا در زمینه نظافت، خبر داد و به مشارکت داوطلبانه سازمان حشد شعبی از طریق فراهم آوردن تجهیزات و کادر لازم به منظور پشتیبانی از شهرداری کربلا اشاره کرد.

مشارکت بیش از30 هزار نیرو برای تامین امنیت زائران اربعین

فرماندهی ستاد عملیات کربلا اعلام کرد بیش از 30 هزار نیروی امنیتی عراق از ارتش، پلیس، حشد شعبی، نیروی هوایی ارتش و ادارات اطلاعات برای تامین امنیت اربعین حسینی مشارکت دارند.

«علی الهاشمی»، فرمانده ستاد عملیات کربلا در گفت‌وگویی با شماری از رسانه‌ها گفت که همه راه‌ها، ایست بازرسی‌ها و پل‌ها تا رسیدن زوار به عتبات مقدسه در کربلا باز هستند.

وی در ادامه افزود: بیش از 30 هزار نیروی امنیتی از ارتش، پلیس، حشد شعبی، نیروی هوایی و ادارات اطلاعات برای تامین امنیت مراسم اربعین حسینی تلاش می‌کنند.

الهاشمی همچنین اشاره کرد که طرحی برای انتقال زائران و مشارکت همه وزارت‌های امنیتی و خدمات به منظور حمل و نقل زوار، وضع شده است.

از طرفی دیگر «احمد الزوینی»، فرمانده پلیس کربلا از آغاز اجرای طرح امنیتی در استان کربلا خبر داد.

الزوینی گفت: میلیون‌ها زائر حرکت به سمت کربلا را در سایه تلاش‌های امنیتی و اطلاعاتی بسیار گسترده و با وجود نیروهای بیشتر از وزارت کشور، دفاع، حشد شعبی و ایست بازرسی و تامین امنیت کل راه‌های منتهی به کربلا آغاز کردند و حمل و نقل برای بازگشت زائران به استان‌های خود از کربلا مهیاست.

وی در پایان خواستار همکاری زائران گرامی با دستگاه امنیتی حاضر در استان کربلا شد.

تعطیلی پنج روزه نجف در مراسم اربعین

استانداری نجف اشرف از تعطیلی 5 روزه سراسر استان برای برگزاری مراسم اربعین حسینی خبر داد.

بنابر آنچه در سند صادره از استانداری نجف آمده است، به دستور استاندار نجف و با هدف ارائه بهترین خدمات به زائران برای احیای اربعین امام حسین (ع) تمامی ادارات رسمی استان از یکشنبه 26 سپتامبر تا 30 سپتامبر تعطیل هستند.

گفتنی است این تعطیلی شامل ادارات خدماتی نمی‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم