کد خبر: 198012

آمریکا: تاریخ معینی برای از سرگیری مذاکرات وین وجود ندارد

 یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که در حال حاضر تاریخ معینی برای ازسرگیری مذاکرات وین وجود ندارد.
اتاق خبر 24

«بارکس راگلس» مسئول دفتر امور سازمان‌های بین‌المللی در وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در گفتگوی تلفنی با خبرنگاران اعلام کرد که هنوز تاریخ دقیقی برای دور آتی مذاکرات احیای برجام در وین مشخص نشده است.

این دیپلمات ارشد آمریکایی مدعی شد: «ما به روند دیپلماتیک برای بازگشت هم‌زمان به برجام پایبند هستیم و راهی را که تاکنون [در ارتباط با مذاکرات وین] پیموده‌ایم، ادامه خواهیم داد. ما آماده بازگشت به مذاکرات هستیم و امیدواریم به‌زودی مواضع ایران را بشنویم»

وی خاطرنشان کرد: «دولت ایالات متحده به مشورت در این زمینه با دیگر اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و دوستان و متحدان خود در خاورمیانه ادامه می‌دهد.»

بارکس راگلس همچنین در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال دیدار آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا و همتای ایرانی وی حسین امیرعبداللهیان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: «آنها در نیویورک دیداری نخواهند داشت. همان‌طور که گفتم، ما انتظار داریم که مذاکرات [به‌صورت غیرمستقیم] در وین ادامه پیدا کند.»

منبع: خبرگزاری تسنیم