کد خبر: 197973

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود

 سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: سازمان همکاری‌های شانگهای یک سازمان چندبعدی است و ظرفیت‌های مختلفی دارد و عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران توسط آمریکا بود.
اتاق خبر 24

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه، پاسخگوی سئوالات خبرنگاران شد.

خطیب زاده درباره ارسال سوخت از ایران به لبنان و اظهارات نخست وزیر این کشور گفت: ایران متعهد به همکاری و کمک به دوستان خودش و کشورها و دولت‌های دوست خودش بوده است. آنچه انجام گرفته، درخواست تجار لبنانی بوده و مسیر معمول خود‌ را طی کرده است. اگر دولت لبنان از ما درخواست خرید سوخت داشته باشد باز هم حاضر به کمک به آنها خواهیم بود.

امیرعبداللهیان فردا به نیویورک می‌رود

سخنگوی وزارت خارجه گفت: آقای امیرعبداللهیان فردا عازم نیویورک خواهد بود. در این سفر 45 ملاقات دوجانبه با وزرای خارجه کشورهای مختلف و با روسای سازمان‌های بین‌المللی که درخواست داشتند تنظیم شده است.

درباره نشست 1+4 در نیویورک، الان تصمیمی اتخاذ نشده است، باید ببینیم که موضوع جلسه چیست، بعد تصمیم خواهیم گرفت. البته وزیر خارجه دیدارهای دوجانبه و جداگانه‌ای را با وزرای خارجه 1+4 خواهد داشت.

وی‌ در‌ پاسخ به این سوال که تیم ایرانی در نیویورک برنامه‌ای برای دیدار با طرف آمریکایی دارد یا نه، گفت: خیر، چنین برنامه‌ای وجود ندارد.

خطیب زاده در جمع خبرنگاران هم گفت: آقای رئیسی به صورت برخط سخنرانی خود را در مجمع عمومی و به دلیل شرایط ویژه کرونایی ایراد خواهند کرد. بسیاری از سران کشورهای دیگر هم به همین دلیل سخنرانی برخط خواهند داشت.

بحث تغییرات در تیم مذاکره کننده در حال بررسی است. طبیعتا تغییراتی صورت خواهد گرفت. شکل و شمایل آن نهایی نشده است. به محض نهایی شدن، اطلاع رسانی می‌شود.

عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران توسط آمریکا بود

خطیب زاده در ادامه گفت: سازمان همکاری‌های شانگهای یک سازمان چندبعدی است و ظرفیت‌های مختلفی دارد. عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران توسط آمریکا بود.

60 میلیون دوز واکسن وارد می‌شود

سخنگوی وزارت خارجه درباره روند واردات واکسن به کشور گفت که در ماه آتی 60 میلیون دوز واکسن وارد خواهد شد.

جمهوری آذربایجان فورا دو راننده ایرانی را آزاد کند

خطیب زاده درباره بازداشت دو راننده‌ ایرانی در جمهوری آذربایجان گفت: سفارت کشورمان این موضوع را پیگیری کرده و انتظار از جمهوری آذربایجان است که فورا این دو نفر را آزاد کرده و اجازه دهند به مسیر خود ادامه دهند. تمامیت ارضی کشورهای همسایه برای ما مهم است.

در حال تکمیل...

منبع: خبرگزاری تسنیم