کد خبر: 197928

اختلال گسترده در سامانه واکسن وزارت بهداشت و موج اعتراضی زائران اربعین

 طیف گسترده‌ای از داوطلبانی که برای اعزام اربعین حسینی اقدام به پیش‌ثبت‌‌نام در سامانه "سماح" کرده‌ و هر دو دوز واکسن کرونای خود را نیز دریافت کرده‌اند،با مراجعه با سامانه برای تکمیل اطلاعات و مدارک خود به سد عدم تایید واکسیاسیون برخورده‌‌اند.
اتاق خبر 24

در حالیکه دریافت هر دو دوز واکسن کرونا برای زائران اربعین حسینی امسال از سوی ستاد مرکزی اربعین اجباری اعلام شده است اما در حال حاضر طیف گسترده‌ای از داوطلبانی که برای اعزام اربعین حسینی اقدام به پیش‌ثبت‌‌نام در سامانه "سماح" کرده‌ و هر دو دوز واکسن کرونای خود را نیز دریافت کرده‌اند، حتی کارت بین الملی دیجیتال واکسن را هم از وزارت بهداشت دریافت کرده اند، با مراجعه به سامانه برای تکمیل اطلاعات و مدارک خود به سد "عدم تایید واکسیاسیون" برخورده‌اند!

شمار زیادی از زائران اربعین حسینی که در سامانه سماح ثبت نام اولیه کردند ولی تایید نشدند، اعلام می کنند که هر دو دروز واکسن را تزریق کردند ولی الان اسامی آنها در سامانه واکسیناسیون وزارت بهداشت موجود نیست که حاکی از اختلال گسترده در این سامانه هست.

یکی از مسئولان ارشد وزارت بهداشت در همین رابطه گفته است، طی ساعات گذشته شخصاً تماس های متعددی از جانب مردمی که هر دو دوز واکسن را تزریق کردند ولی تایید نشدند، دریافت کرده است.

به نظر می رسد، مسئولان سامانه سماح باید تا برطرف شدن نقص سامانه واکسن وزارت بهداشت ، ثبت نام قطعی زانران اربعین که تا ساعت 13 امروز چهارشنبه اعلام شده بود، تمدید کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم