کد خبر: 197917

فاز سوم تست انسانی واکسن ایرانی "فخرا" آغاز شد

 فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی "فخرا" با تزریق به سردار دکتر اله ورن؛ رئیس اداره کل بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع آغاز شد.
اتاق خبر 24

فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی فخرا با حضور دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سالن ولایت ورزشگاه ساصد (سازمان صنایع دفاع) و با تزریق به سردار دکتر اله ورن؛ رئیس اداره کل بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع آغاز شد. بر اساس این گزارش، در فاز سوم کارآزمایی بالینی، واکسن فخرا به 40 هزار نفر از داوطلبان تزریق خواهد شد.

 سردار دکتر اله ورن؛ رئیس اداره کل بهداشت، امداد و درمان وزارت دفاع گفت: فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا پس از سه ماه به پایان خواهد رسید و به‌زودی با انجام بخشی از کارآزمایی فاز سه مجوز اضطراری واکسن فخرا را از سازمان غذا و دارو دریافت خواهیم کرد و واکسن‌های تولیدی را تحویل وزارت بهداشت خواهیم داد که وارد سبد واکسیناسیون کشور شوند.

گفتنی است، در فاز اول کارآزمایی بالینی این واکسن که در 26 اسفند 99  آغاز شد، 135 نفر واکسینه شدند؛ در فاز دوم هم که در 8 خرداد 1400 انجام شد، واکسن به 500 نفر از هموطنان تزریق شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم