کد خبر: 197749

دستور رئیس قوه قضائیه به رؤسای‌کل دادگستری‌ها

 رئیس‌کل دادگستری مازندران با اشاره به دستور رئیس قوه قضائیه به رؤسای‌کل دادگستری‌ها مبنی بر"تکریم و احترام ارباب‌رجوع" ‌با حساسیت ویژه‌‌ ‌گفت: در این راستا به مشکلات حقوقی ۷۳۶ نفر از مراجعین در ملاقات مردمی پاسخ داده شد.
اتاق خبر 24

حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون در جلسات دیدار مردمی استان، به درخواست‌ها و مشکلات 736 نفر از مراجعین به صورت حضوری رسیدگی و دستورات قضایی لازم صادر شد.

وی افزود: درملاقات چهره به چهره که با حضور معاونین برگزارمی شود؛  پرونده قضایی و مشکلات حقوقی مراجعان بررسی و در چارچوب مقررات و در راستای تکریم ارباب رجوع و پیگیری حقوق مراجعان، تصمیمات اتخاذ می‌شود.

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به اینکه تکریم و احترام ارباب رجوع و برگزاری دیدار مردمی رئیس قوه قضائیه و سایر مسئولان عالی قضایی با حساسیت ویژه‌ای موضوع تکریم و احترام ارباب رجوع را پیگیری می‌کند، گفت: رئیس قوه قضائیه خواستار توجه هر چه بیشتر به این موضوع از سوی رؤسای دادگستری ها، سرپرستان مجتمع های قضایی، قضات و کارکنان مجموعه های قضایی هستند.

اکبری تصریح کرد: برنامه های دیدار مردمی مسئولان قضایی استان در راستای اجرای سیاست های کلان قوه قضائیه، تکریم و احترام ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی مراجعان و خدمت رسانی به مردم  سه شنبه هرهفته انجام می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم