کد خبر: 197743

بیمارستان سپاه در نیشابور افتتاح شد

آیین بهره‌برداری از بیمارستان ۹۶ تختخوابی بیماران حاد تنفسی نیروی زمینی سپاه با حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه در نیشابور برگزار شد.
اتاق خبر 24

آئین بهره‌برداری از بیمارستان 96 تختخوابی بیماران حاد تنفسی نیروی زمینی سپاه با حضور سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولان شهری در نیشابور برگزار شد.

سردار اخوان معاون بهداری نیروی‌زمینی سپاه در این مراسم اظهار داشت: در تداوم خدمت‌رسانی نیروهای مسلح به مردم در عرصه مقابله با کرونا نیروی زمینی سپاه تمامی امکانات و تجهیزات خود را بسیج کرد و تا امروز 544 تخت بیمارستانی از سوی جامعه پزشکی نیروی زمینی سپاه وارد عرصه خدمت‌رسانی به مردم شده است. بیمارستان سیار نیشابور دارای 96 تخت بستری برای بیماران حاد تنفسی است و نیروی انسانی و کادر تخصصی توانمند و ماهری در این بیمارستان به ارائه خدمات تخصصی به بیماران کرونایی می‌پردازند.

وی با تاکید براینکه رعایت پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت در این بیمارستان سیار به‌طور صد‌در‌صدی به اجرا در‌می‌آید، گفت: مهمترین مؤلفه این بیمارستان خط‌شکنی و الگوسازی بر این اساس که با انسجام مدیران شهرستانی در مدتی کوتاه می‌توان 100 تخت بیمارستانی را برای خدمت‌رسانی به مردم ایجاد کرده بوده و این بیمارستان به‌دلیل برخورداری از فضای استاندارد از قابلیت تحرک و انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است.

معاون بهداری نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اینکه هنر ما در ظرفیت‌سازی  برای خدمت به مردم در گرفتاری‌ها و بلایا است‌، خاطرنشان کرد: نیروی زمینی سپاه تاکنون در 19 نقطه پرخطر بیمارستان ایجاد کرده؛ 3700 تخت بیمارستانی از طریق نیرو در اختیار بیماران قرار گرفته و 800 تخته نیز به آن اضافه می شود که تاکنون 544 تخت آن محقق شده است.

سردار اخوان همچنین بر ارائه خدمات تخصصی برای بیماران حاد تنفسی در این بیمارستان سیار و برخورداری آن از تخت‌های آی‌سی‌یو خبر داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم