کد خبر: 197722

تقویت زیرساختی بندر چابهار

 استان‌ها - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از افزایش بیش از ۵۰ درصدی ظرفیت تولید آبشیرین کن بندر شهید بهشتی چابهار و پایداری شبکه آب بندر تا پایان نیمه اول امسال خبر داد.
اتاق خبر 24

بهروز آقایی در زاهدان از افزایش بیش از 50 درصدی ظرفیت تولید آب شیرین‌کن بندر شهید بهشتی چابهار و پایداری شبکه آب بندر تا پایان نیمه اول سال جاری خبر داد.

وی افزود: ظرفیت تولید فعلی روزانه 2 هزار و 200 مترمکعب است که با اضافه کردن تجهیزات جدید ظرفیت آب شیرین‌کن به میزان یک هزار و 500 مترمکعب افزایش می‌یابد و در مجموع روزانه سه هزار و 700 مترمکعب آب شیرین مطابق استانداردهای بهداشتی تولید می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مزایای حاصل از این ارتقاء پایداری شبکه آب در راستای اهداف پدافند غیرعامل و آب‌رسانی 24 ساعته به تمامی سرمایه‌گذاران و شرکت‌های مستقر در مجتمع بندری شهید بهشتی و شهید کلانتری است.

آقایی با اشاره به خرید و تامین تجهیزات مورد نیاز برای ارتقاء تولید این آب شیرین‌کن از ابتدای امسال، بیان کرد: مراحل ترخیص اکثر قطعات انجام شده که پس از جا به جایی و انتقال، عملیات نصب توسط متخصصان داخلی آغاز و پیش‌بینی و تلاش می‌شود این دستگاه تا پایان شهریورماه بهره‌برداری شده و در مدار قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم