کد خبر: 197720

پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو| برتری قاطع تیم والیبال نشسته مقابل آلمان

 چهارمین روز از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با رقابت نمایندگان ایران در پرتاب وزنه، والیبال نشسته و تیراندازی با کمان آغاز شد.
اتاق خبر 24

در چهارمین روز از بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو، ورزشکاران ایران در پنج رشته پارادوومیدانی، پاراوزنه‌برداری، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر و پاراتیراندازی با کمان به مصاف حریفان خود رفته و می‌روند.

نتایج بدست آمده تا این لحظه و برنامه رقابت نمایندگان ایران در روز چهارم به شرح زیر است:

* تیراندازی با کمان:

رمضان بیابانی از ساعت 9 صبح و در مرحله یک شانزدهم نهایی کامپوند انفرادی با «پیتر مارچانت» از استرالیا رقابت کرد و مقابل این حریف 141 بر 139 پیروز شد و گام به مرحله یک هشتم نهایی گذاشت. بیابانی در این مرحله روز سه‌شنبه با «پیوتر فن‌مونتاگو» از بلژیک رقابت خواهد کرد.

علی سینا منشازاده در مرحله یک شانزدهم مسابقات کامپوند انفرادی کلاس W2 به مصاف فیلیپ کواتس از آفریقای جنوبی رفت و با برتری 143 بر 130 راهی مرحله یک هشتم نهایی شد.وی در این مرحله روز سه‌شنبه به مصاف «جیری فورسبرگ» از فنلاند خواهد رفت.

* والیبال نشسته:
تیم ملی ایران از ساعت 5:30 در نخستین دیدار خود در گروه B به مصاف آلمان رفت و 3 بر صفر (25 بر 23 ، 25 بر 16 و 25 بر 17) پیروز شد.

تیم کشورمان این دیدار را با ترکیب مهدی بابادی، داوود علیپوریان، حسین گلستانی، مرتضی مهرزاد، مجید لشگری و صادق بیگدلی آغاز کرد و رقابت بسیار نزدیکی را با حریفش را داشت تا سرانجام در ست اول و در طول 23 دقیقه پیروز شود.

با شروع ست دوم، ایران از همان ابتدا قدرتمندانه ظاهر شد و اختلاف زیادی را با حریف ایجاد کرد که این اختلاف تا پایان ست وجود داشت و شاگردان هادی رضایی در مدت زمان 22 دقیقه به برتری رسیدند.

در ست سوم برتری همچنان با تیم ایران بود و ملی‌پوشان کشورمان در مدت زمان 23 دقیقه با نتیجه 25 بر 17 پیروز شدند تا در دیداری که 68 دقیقه به طول انجامید، به راحتی 3 بر صفر به برتری دست یابد.

تیم ملی والیبال نشسته ایران روز دوشنبه در دومین دیدار خود به مصاف برزیل خواهد رفت و در سومین و آخرین دیدار خود نیز روز سه‌شنبه برابر چین قرار می‌گیرد.

* پارادوومیدانی:
سامان پاکباز از ساعت 5:05 صبح امروز در پرتاب وزنه کلاس F12 با حریفانی از اوکراین (2 نفر)، اسپانیا (2 نفر)، ازبکستان، لهستان و مولداوی رقابت کرد. وی در این رقابت رکوردهای 12.05 متر، 14.28 متر را در پرتاب‌های اول و دوم به ثبت رساند و در پرتاب‌های سوم و چهارم خطا کرد. وی در تلاش پنجم پرتابی به اندازه 14.29 متر داشت. پاکباز که در پارالمپیک 2016 ریو صاحب مدال نقره شده بود، در آخرین فرصت خود وزنه را 14.24 متر پرتاب کرد و در نهایت با رکورد 14.29 متر در رده پنجم قرار گرفت.

در این رقابت نماینده اسپانیا ضمن کسب مدال طلا، رکورد جدیدی هم در جهان و هم در پارالمپیک به ثبت رساند.

* بسکتبال با ویلچر:
ایران با الجزایر - سومین دیدار تیم کشورمان در مرحله گروهی و از گروه B - ساعت 10:15

* پارا وزنه‌برداری:
روح‌الله رستمی در دسته 80- کیلوگرم - ساعت 14

* پارادوومیدانی:
امان‌الله پاپی - پرتاب نیزه کلاس F57 - ساعت 14:30

منبع: خبرگزاری تسنیم