کد خبر: 197702

آخرین روز بررسی صلاحیت کابینه| دفاع ضرغامی و اوجی از برنامه‌هایشان

 پنجمین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه سیزدهم در مجلس شورای اسلامی آغاز شد و پس از دفاع وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی از برنامه‌هایش، صلاحیت وزرای نفت، نیرو و ورزش و جوانان بررسی و نمایندگان در نهایت به صلاحیت وزرای پیشنهادی رای خواهند داد.
اتاق خبر 24

تا روز گذشته و پس از گذشت چهار روز از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، سوابق و برنامه‌های 16 وزیر پیشنهادی نقد و بررسی و 15 وزیر پیشنهادی به دفاع از برنامه‌های خود پرداختند.

روز گذشته که جلسه نوبت عصر مجلس تا ساعت 20 به طول انجامید، برنامه‌های وزرای پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بررسی شد که البته دفاع وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی از برنامه‌هایش به جلسه صبح امروز (چهارشنبه 3 شهریور) موکول شد.

قرار است امروز پس از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی باقی‌مانده؛ یعنی وزیران پیشنهادی نفت، نیرو و ورزش و جوانان و دفاع پایانی رئیس‌جمهور یا نماینده وی، نمایندگان در خصوص وزرا تصمیم‌گیری و سرنوشت کابینه سیزدهم را مشخص کنند.

در ادامه این گزارش می‌توانید اخبار بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی در روز پایانی را مشاهده کنید:

- (برای مشاهده متن هر خبر، روی تیتر آن کلیک کنید)

  • بررسی صلاحیت جواد اوجی وزیر پیشنهادی نفت

مجلس شورای اسلامی ایران , آیت الله سیدابراهیم رئیسی ,

نماینده تهران در مخالفت با وزیر پیشنهادی نفت گفت: وزیر پیشنهادی درباره اموالش خلاف واقع گفته است.


عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: آقای اوجی می‌تواند مشکلات نیروی انسانی حوزه وزارت نفت را حل کند، چراکه بسیاری از آنان قرارداد موقت دارند و این موضوع مشکلاتی را برای آنان ایجاد کرده است.


مجلس شورای اسلامی ایران , آیت الله سیدابراهیم رئیسی ,

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای اوجی! اکنون چه میزان نفت می‌فروشیم و شما در چه بازه زمانی، به چه میزان افزایش خواهید داد و اکنون چه میزان سرمایه‌گذاری انجام می‌گیرد و به چه میزان افزایش می‌دهید؟


سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گزارش این کمیسیون درباره وزیر پیشنهادی نفت را قرائت کرد.


سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از موافقت کمیسیون متبوعش با برنامه‌های وزیر پیشنهادی وزارت نفت خبر داد.


  • بررسی صلاحیت سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این وزارتخانه به دلیل فقدان نگاه نظری و ایدئولوژیک باید همه نگاه‌های فکری فرهنگی جامعه را همراه کند ولی دچار عقب‌ماندگی شده و با کمی تلاش می‌تواند بستر صدور انقلاب و ارزش‌های انقلاب اسلامی شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم