کد خبر: 197624

آخرین آمار کرونا در جهان +جدول

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۱۵۴ هزار و ۹۱۷ نفر در کشور آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند؛ همچنین ۹۶۷ نفر جان خود را از دست دادند.
اتاق خبر 24

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۱۰ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۹۰۷ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۶۰۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۸۸ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۹۲۳ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۵۴ هزار و ۹۱۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۷ میلیون و ۲۳۱ هزار و ۷۸۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۴۳ هزار و ۱۱۲ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۷ هزار و ۳۱۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۲ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۸۲۹ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۳۳ هزار و ۶۲۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۵ هزار و ۹۹۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۲۱۲ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۷۲ هزار و ۷۳۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه, فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۵۳۱، ۶ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۳۵۶، ۶ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۶۰، ۶ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۷۷۲ و ۵ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۸۰۳ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۵۱۶ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۱ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۶۳۵، ۳۰ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۶۶۹ و ۱۹ میلیون و ۳۹۳ هزار و ۴۷ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا , آمریکا ,

 
منبع: تسنیم