کد خبر: 197566

کاهش خاموشی‌ها در کشور از امروز

سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به کاهش خاموشی‌ها در کشور از امروز گفت: از امروز با بهبود هوا، مشکل تامین برق برطرف خواهد شد.
اتاق خبر 24

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به کاهش  خاموشی‌ها در کشور از امروز گفت: از امروز با بهبود هوا مشکل تامین برق برطرف خواهد شد.

او ادامه داد: از امروز وضعیت تولید نیروگاه‌ها  بهتر می‌شود و مصرف برق هم کاهش پیدا خواهد کرد که امیدواریم با رعایت دستورالعمل‌ها توسط مشترکان، محدودیت‌ها به حداقل برسد.

سخنگوی صنعت برق کشور بیان کرد: تقاضا داریم مشترکان مصارف غیر ضروری را کاهش دهند. روز گذشته ۲ هزار و ۸۰۰ مگاوات بیش از سقف تعیین شده برق مصرف شده، به همین دلیل اعمال خاموشی انجام شده است.

رجبی مشهدی اضافه کرد: نیاز مصرف برق در پیک روز گذشته ۶۵ هزار  و ۸۳۴ مگاوات بود، این در حالی است که نیاز مصرف برق در زمان مشابه سال گذشته ۵۵ هزار و ۹۸۶ مگاوات بوده است.

او با اشاره به، از مدار خارج شدن تعدادی از نیروگاه‌های برق آبی و هزار و ۳۰۰ مگاوات از نیروگاه‌های حرارتی به علت مشکلات فنی گفت: این محدودیت‌ها باعث شده حدود ۳ هزار و ۵۰۰ مگاوات نسبت به روزهای گذشته کمبود داشته باشیم که در این شرایط از صنایع درخواست کردیم تا مصرف خود را کاهش دهند، البته این محدودیت اختلالی در تولید دستگاه‌های اکسیژن ایجاد نمی‌کند.

سخنگوی صنعت برق کشور در پایان در خصوص قطع ۸ ساعته برق در واوان اسلامشهر گفت: متاسفانه دیشب اشکال فنی در اتصال مجدد انتقال به پست شبکه داشتیم که در کمترین زمان ممکن توسط نیروهای شرکت برق منطقه نسبت به رفع این مشکل اقدام شد.
 

منبع: باشگاه خبرنگاران