کد خبر: 197559

گرانی خودسرانه لبنیات از سوی تولیدکنندگان

 سخنگوی انجمن صنایع لبنی با بیان این که برنامه مصوبی برای افزایش قیمت لبنیات وجود ندارد گفت: به‌دلیل افزایش رسمی نرخ شیر خام متأثر از آن قیمت محصولات لبنی نیز افزایش یافت.
اتاق خبر 24

محمدرضا بنی‌طبا سخنگوی انجمن صنایع لبنی در ارتباط با اخبار مربوط به آزادسازی قیمت لبنیات در بازار اظهار داشت: مصوبه برای افزایش قیمت لبنیات وجود ندارد اما با توجه به اینکه نرخ شیرخام به‌طور رسمی افزایش یافته است ما نیز مجبور به افزایش قیمت محصولات خود هستیم.

وی افزود: مسئولیت‌های تنظیم بازار محصولات کشاورزی و صنایع مرتبط بر اساس قانون تمرکز دوباره به وزارت جهاد کشاورزی بازگشته است بر این اساس  هر لیتر شیر خام را با افزایش بیش از 50درصدی 6400 تومان اعلام کرده‌اند و حتی این نرخ توسط دولت خرید تضمینی می‌شود بنابراین طبیعی است که متأثر از آن قیمت محصولات لبنی نیز افزایش خواهد یافت.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: انجمن نامه‌های رسمی به رئیس جمهور، وزیر صنعت، وزیر کشاورزی و ستاد تنظیم بازار نوشته است اما نتیجه‌ای برای تغییر قیمت مصوب محصولات لبنی نداشت به همین دلیل ما خود بر اساس شرایط بازار عمل کردیم.

وی تصریح کرد: مسئولین دولتی حقوق می‌گیرند که در این شرایط بتوانند تصمیم‌گیری داشته باشند اما صنایع لبنی با این عدم تصمیم‌گیری‌ها در شرایط معلق قرار دارند، ما نمی‌توانستیم کارخانه‌های لبنی را تعطیل کنیم تا دولتی‌ها تصمیم بگیرند.

به گزارش تسنیم، صنایع لبنی در حالی با توجه به شرایط انتقالی دولت و عدم تشکیل کابینه جدید به طور خودسرانه قیمت لبنیات را افزایش داده اند که یکی از مسئولین وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: به‌زودی جلسه‌ای در این ارتباط با حضور طرفین برگزار می‌شود تا درباره نحوه قیمت‌گذاری محصولات لبنی بعد از افزایش قیمت شیر خام تصمیم‌گیری شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم