کد خبر: 19752
کارشناس سازمان هواشناسی :

ادامه بارش باران در تهران تا اواخر شب/ کاهش 5 درجه‌ای دما در تهران طی دو روز آینده / بارش برف در ارتفاعات تهران

 کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه پایتخت تا اواخر شب بارانی است، گفت: طی دو روز آینده شاهد کاهش 5 درجه‌ای دما در پایتخت هستیم.
اتاق خبر 24
فریبا گودرزی درباره وضعیت هوا در سه روز آینده اظهار کرد:  پایتخت امروز تا بارانی است و در پاره ای از نقاط شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید را شاهد بوده است، این در حالی است که فردا بارش‌ها به صورت پراکنده و در ارتفاعات دیده می‌شود.
 
وی در ادامه با بیان این مطلب که طی دو روز آینده شاهد کاهش 5 درجه‌ای دما در پایتخت هستیم، افزود: امروز در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز و فردا نیز در ارتفاعات شمال شرق بارش برف پیش بینی شده است.
 
کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان این مطلب که طی امروز و فردا نیمه شمالی کشور شاهد بارش باران است، گفت: در واقع مناطقی از غرب، شمال غرب،دامنه‌های جنوبی البرز رگبار و رعد و برق وزش باد شدید پیش بینی شده است و حتی در مناطق مستعد شاهد بارش برف و تگرگ رخ خواهد داد.
 
گودرزی در ادامه بااشاره به این مطلب که استان‌های شمالی و دامنه‌های شمالی البرز بارش باران پیش بینی شده است، تصریح کرد: شدت بارش امروز در استان هاي ساحلی خزر،اردبیل، شمال زنجان، خراسان شمالی وشمال خراسان رضوي خواهد بود. 
 
وی در ادامه با بیان اینکه فردا در برخی مناطق غرب، شمال غرب، دامنه‌هاي جنوبی البرز، نواحی مرکزي و شمال شرق کشورابرناکی، رگبار و رعد وبرق، وزش باد شدید موقتی، در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود، گفت:  استان‌های ساحلی دریای خزر و دامنه‌های شمالی البرز شاهد  ابرناکی، بارش باران ومه آلود بودن است، به طوری که این وضعیت سبب کاهش محسوس دما ومواج شدن دریاي خزر طی این روز ادامه خواهد داشت.
 
به گفته گودرزی،روز یکشنبه از فعالیت این سامانه در شمال غرب، غرب و استان‌هاي ساحلی دریاي خزر کاسته می‌شود و عمده بارش‌ها در شمال شرق، شرق و نواحی مرکزي کشور بوده است.
 
 کارشناس سازمان هواشناسی کشوربا بیان این مطلب که طی روز دوشنبه جوی آرام در اکثر مناطق کشور پیش بینی می شود، گفت:  طی روزهاي شنبه و یکشنبه در سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.
 
به گفته وی، به سبب تقویت جریان‌های خنک شمالی و تداوم فعالیت سامانه بارشی و تشدید بارش در مناطقی از سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور، آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیلها و طغیان رودخانه ها و اختلال در تردد جاده های کوهستانی پیش بینی شده است.
منبع: میزان