کد خبر: 197439

روز دهم المپیک ۲۰۲۰ توکیو| میرزازاده در یک قدمی برنز کشتی فرنگی

 دهمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با صعود محمدعلی گرایی و محمدهادی ساروی به نیمه نهایی، حضور امین میرزازاده در دیدار رده‌بندی کشتی فرنگی، حذف علی آقامیرزایی در کایاک و ناکامی مهیار صداقت از صعود به فینال تیراندازی پیگیری شد.
اتاق خبر 24

دهمین روز از بازی‌های المپیک 2020 توکیو در حالی امروز (دوشنبه) پیگیری می‌شود که پنج ورزشکار کشورمان در سه رشته قایقرانی، کشتی فرنگی و تیراندازی به رقابت با حریفان می‌پردازند.

برنامه و نتایج رقابت ورزشکاران ایران در روز دهم به شرح زیر است:

* تیراندازی:مهیار صداقت در مرحله مقدماتی تفنگ سه وضعیت حضور داشت. در این رقابت که 39 تیرانداز شرکت کرده بودند، صداقت با امتیاز 1168 امتیاز (388 امتیاز در نشسته، 392 امتیاز در درازکش و 388 امتیاز در ایستاده) در رده بیستم ایستاد و به توجه به اینکه فقط 8 تیراندازی جواز صعود به فینال  را کسب می‌کنند، بدین ترتیب نماینده کشورمان از صعود به فینال بازماند.

* کشتی فرنگی: محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم در دور اول و مرحله یک هشتم نهایی با «یوس وانیس پنا فلورس» از کوبا مبارزه کرد و در یک کشتی درخشان 7 بر 3 به برتری دست یافت و راهی دور بعد شد. گرایی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف «بوزو استارسوویچ» از کرواسی رفت و در حالی که ثانیه‌های پایانی 5 بر 3 عقب بود، اما با اجرای یک فن زیبا نتیجه را به 5-5 تبدیل کرد و پیروز میدان لقب گرفت تا راهی نیمه نهایی شود.

«تاماس لورینز» مجارستانی دارنده مدال طلای جهان و نقره المپیک حریف گرایی در نیمه نهایی است.

* کشتی فرنگی: محمدهادی ساروی در دور نخست وزن 97 کیلوگرم به مصاف «آدِم بوجملین» از الجزایر رفت و با برتری 9 بر صفر راهی یک‌چهارم نهایی شد. ساروی در دیدار بعدی با «کیریل میلِنوف میلوف» از بلغارستان مبارزه کرد و با عملکردی تماشایی 6 بر صفر پیروز شد و گام به نیمه نهایی گذاشت.

ساروی در نیمه نهایی برابر «آرتور الکسانیان» از ارمنستان قرار می‌گیرد.

* کشتی فرنگی: امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم که در جدول شانس مجدد حضور دارد،  به مصاف «آلین الکسوس سیوراریو» از رومانی رفت و با نتیجه 5 بر یک پیروز شد. میرزازاده  ظهر امروز برای کسب مدال برنز برابر «رضا کایالپ» از ترکیه می‌رود.

* قایقرانی: علی آقامیرزایی از ساعت 5:59 در کایاک یک نفره 1000 متر  با حریفانش رقابت کرد. وی که در دسته دوم مرحله مقدماتی قرار داشت و با حریفانی از فرانسه، آرژانتین، مجارستان، ایتالیا و کمیته المپیک روسیه همگروه بود، زمان 3:48.609 دقیقه را به ثبت رساند و در رده پنجم ایستاد و راهی یک چهارم نهایی شد. 2 نفر برتر این گروه (آرژانتین و مجارستان) راهی نیمه نهایی شدند و سایر نفرات هم گام به یک چهارم نهایی گذاشتند.

آقامیرزایی در مرحله یک چهارم و در گروه اول در کنار نفراتی از چین، برزیل، کمیته المپیک روسیه، ساموآ و جزایر کوک قرار گرفت و با زمان 3:52.834 دقیقه در رده چهارم ایستاد تا ضمن از دست دادن شانس صعود به نیمه نهایی، از گردونه مسابقات حذف شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم