کد خبر: 197387

پیش‌بینی ۲ سناریوی ویژه پیاده‌روی اربعین‌حسینی

استاندار ایلام از تجهیز و تأمین امکانات زیرساختی مرز مهران برای تردد زائران اربعین حسینی علیه السلام خبر داد.
اتاق خبر 24

محمد نوذری در ایلام با اشاره به سناریوهای دوگانه برای برگزاری مراسم اربعین پیشِ‌رو اظهار داشت: مراسم اربعین پیش‌ِرو با شرایط دوگانه "محدود" یا " نامحدود" برگزار می‌شود.

استاندار ایلام گفت: با توجه به این که مهران گزینه اصلی زائران اربعین حسینی برای انجام این سفر معنوی است به همین جهت در دو  شرایط "محدود" و "نامحدود" زیرساخت‌های مرز مهران تکمیل و تأمین خواهد شد و علاوه بر آن تمام طرح‌های قبل، حین و بعد این مراسم از هم‌اکنون تدوین، تمرین و عملیاتی می‌شوند.

نوذری عمده مشکلات پیشِ‌روی برگزاری مراسم اربعین را "کرونا" و "گرما" عنوان کرد و افزود: در مبحث ویروس کرونا و شیوع آن از هم‌اکنون تمام عوامل اجرایی، خدمات‌رسان و پشتیبان واکسینه شوند.

وی تأمین امکانات آب برای مرز مهران و سیستم‌های خنک‌کننده برای تأمین آب و سیستم‌های خنک‌کننده برای زائران را ضروری دانست و یادآور شد: دستگاه‌های مسئول این اقدامات را بِروز کنند و پیش‌بینی لازم را معمول دارند.

استاندار ایلام گفت: مراسم اربعین فرصتی برای ارتقای اعتقادات و توسعه استان ایلام است و تمام مردم ایلام برای برگزاری این مراسم و استقبال از زائران حسینی لحظه‌شماری می‌کنند.

نوذری با ابراز امیدواری برای تحقق برگزاری مراسم اربعین حسینی علیه السلام به‌صورت نامحدود از آمادگی کامل استان برای استقبال و میزبانی زائران اربعین حسینی خبر داد و یادآور شد: تجارب گذشته برگزاری مراسم اربعین استان ایلام را برای برگزاری این مراسم آبدیده کرده است و از هم‌اکنون برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم