کد خبر: 197350

حرم رضوی مهیای برپایی جشن‌های دهه ولایت

 گروه استان‌ها- حرم و بارگاه منور امام هشتم شیعیان مهیای برپایی جشن‌های دهه ولایت و امامت شده است.
اتاق خبر 24

همزمان با دهه امامت و ولایت، 308 مترمربع کتیبه‌ بزرگ مناسبتی مزین به عبارات «اشهد ان مولانا امیرالمؤمنین علیاً ولی الله»، «ولایه علی بن ابی طالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی» و «الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمؤمنین» بر سر درب ایوان طلای صحن‌های آزادی، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و همچنین ایوان دارالسیاده صحن گوهرشاد نصب شده است.

همچنین بنرهای آبی‌رنگ بر روی ستون‌های صحن‌های مختلف بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) چشم‌نوازی می‌کند. این بنرها به مناسبت دهه ولایت به حدیثی از امام رضا(ع) با محوریت تبریک و تهنیت عید غدیر مزین شده است و این عید بزرگ را به محبان خاندان عصمت و طهارت(ع) شادباش می‌گوید.

تمام اماکن متبرکه رضوی نیز با هزار و 300 متر ریسه‌های رنگی چراغانی شده تا روشنی‌بخش دل‌ زائران و مجاورانی که در این ایام خجسته به شوق زیارت و طلب هزاران خواسته و حاجت به این آستان باصفا مشرف می‌شوند باشد.

نصب چراغ LED بر روی ستون‌های نوری صحن پیامبر اعظم(ص) در هزار و 680 متر، از دیگر برنامه‌های اداره روشنایی حرم مطهر رضوی در آستانه عید غدیرخم به شمار می‌آید.

تمامی صحن و سراهای حرم منور رضوی متناسب با این ایام در حال آذین بندی است و مطابق مناسبت‌های گذشته تاکید اکید آستان قدس رضوی رعایت تمامی مسائل بهداشتی و پروتکل‌ها است.

منبع: خبرگزاری تسنیم