کد خبر: 197041

۵میلیون واحد مسکن در کشور بهسازی می‌شود

 گروه استان‌ها ـ نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: امسال ۵میلیون واحد مسکن در سطح کشور بازسازی، مقاوم‌سازی و بهسازی می‌شود.
اتاق خبر 24

حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد پیش‌ازظهر امروز در جریان سفر خود به استان در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی؛ اهم فعالیت‌های بنیاد مسکن را در حوزه عمران روستایی عنوان کرد و اظهار داشت: توسعه و اجرای طرح‌های هادی و بافت روستا، بازسازی و مقاوم‌سازی از جمله اقدامات انجام‌شده است که هر 10 سال یک بار بازنگری می‌شود.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن سالانه 200 هزار واحد را در سطح روستاهای کشور بهسازی و مقاوم‌سازی می‌کند، گفت: پرداخت تسهیلات کم‌بهره از سوی بنیاد برای احداث ساختمان‌ها و مقاوم‌سازی از سال 84 آغاز شده است و برابر آخرین آئین‌نامه‌ عمل و خانه‌ها در برابر بلایای طبیعی همچون زلزله و سیل مقاوم‌سازی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه 5 میلیون واحد مسکن در سطح کشور بازسازی، مقاوم‌سازی و بهسازی می‌شود، تصریح کرد: خوشبختانه هم‌اکنون وضعیت احداث خانه‌ها مطلوب است به‌طوری که براساس آمارها، واحدهایی که مقاوم‌سازی شده‌ در زمان زلزله کمترین خسارت را برداشته‌اند.

وی صدور سند برای املاک در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت و روستاهای سطح کشور را از دیگر اقدامات بنیاد مسکن خواند و افزود: بازسازی واحدهای مسکونی ناشی از سیل و زلزله به‌عهده بنیاد مسکن است که خوشبختانه این اقدامات باعث شده است که در ده سال آینده اصلاً نگران آمدن بلایای طبیعی نباشیم.

روحانی‌نژاد با بیان اینکه «احداث مسکن محرومان با کیفیت بالا و بازسازی آن» از تأکیدات ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی است، گفت: بنیاد مسکن تلاش کرده است با ساخت این خانه‌ها آرامش را به خانواده‌های آسیب‌دیده برگرداند کمااینکه در زلزله سی‌سخت توصیه حضرت آقا این بود که سریع این وضعیت جمع و ساماندهی شود ما هم وعده دادیم تا پایان شهریورماه کار را تمام کنیم.

وی از ساخت 100 هزار واحد مسکونی برای محرومان در سال 98 خبر داد و بیان داشت: بخش عمده‌ این واحدها در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و سهم استان کردستان نیز 2 هزار واحد بود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه برای ساخت واحدهای مسکن محرومان 30 میلیون تومان بلاعوض و 50 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز 100 میلیون تومان تسهیلات جهت بازسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در روستاها تصویب شده است.

روحانی‌نژاد یادآور شد: بنیاد مسکن در طرح مسکن مهر نیز 400 هزار واحد را در سطح کشور احداث کرده است و الآن هم در مسکن ملی سهم قابل‌توجهی دارد که امیدواریم در اسرع وقت به متقاضیان پرداخت شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم