کد خبر: 196978

ترامپ: ایران، چین و روسیه در حال تحقیر آمریکا در عرصه بین‌المللی هستند

 رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در نخستین راهپیمایی تبلیغاتی خود از زمان ترک کاخ سفید، سیاست‌های دولت بایدن و دموکرات‌ها را به‌باد انتقاد گرفت.
اتاق خبر 24

دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا در نخستین راهپیمایی تبلیغاتی خود در اوهایو از زمان ترک کاخ سفید، ضمن انتقاد شدید از سیاست‌های دولت بایدن، ادعا کرده است که اگر در انتخابات 2020 تقلب نشده بود، می‌توانست در مدت یک هفته با ایران به یک توافق دست پیدا کند.

وی در ادامه ضمن فاجعه‌بار توصیف کردن عملکرد دولت بایدن، گفت: ایران و چین و روسیه در حال تحقیر ایالات متحده در عرصه بین‌المللی هستند. بایدن نیز با اجرای سیاست‌های فعلی عملاً در حال نابود کردن آمریکا است.

ترامپ ضمن اشاره به عملکرد 5ماهه دولت بایدن، افزود: این عملکرد یک فاجعه کامل بوده است. جرائم به‌شدت رو به افزایش است، آمار قتل و جنایت افزایش یافته است، خارجی‌ها در حال عبور از مرز و ورود به کشور ما هستند، هیچ کس تاکنون چنین اتفاقاتی را ندیده است.

رئیس جمهور پیشین آمریکا درباره بازگشت احتمالی ایالات متحده به توافق هسته‌ای ایران نیز گفت: الآن بازگشت به توافق هسته‌ای ایران در حال اتفاق افتادن است که این مسئله یا موجب نابودی اسرائیل خواهد شد یا منجر به یک جنگ بزرگتر می‌شود.

وی اظهار داشت: ما از توافق هسته‌ای که بر اساس آن 150 میلیارد دلار پول به ایران داده شد، فوراً خارج شدیم. تصور کنید چه توافق احمقانه‌ای بود و حالا دولت فعلی می‌خواهد دوباره به این توافق بازگردد. اگر در انتخابات 2020 تقلب نشده بود و این انتخابات به‌طور سالم برگزار می‌شد، در مدت یک هفته با ایران توافق می‌کردیم.

ترامپ در ادامه اظهاراتش به‌شدت از سیاست‌های مهاجرتی دولت بایدن انتقاد کرد و از حامیانش خواست به حزب جمهوری‌خواه برای پس گرفتن اکثریت کنگره آمریکا کمک کنند.

دونالد ترامپ با تکرار ادعاهای قبلی خود درباره تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر 2020 گفت: این انتخابات جنایت قرن بوده است زیرا ما اکنون در مرزهای خود با بحران بزرگی روبه‌رو هستیم. اتفاقات ناگواری در کشور ما در حال رخ دادن است. انتخابات نوامبر 2020 شرم‌آور بود. ما در انتخابات هرگز شکست نخوردیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم