کد خبر: 196951

تجربه یک محقق تاریخ از سید ابراهیم رئیسی

اتاق خبر 24

محمدرضا کائینی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: در مدت پیش و بالاخص پس از انتخابات بیست و هشت خرداد، به قدر کافی درباره آورده های این رویداد، سخن رفته است. گمان می برم که اکنون، بهتر است در باب جنبه ای متفاوت از این همایش ملی، به تحلیل بپردازیم و آن، اشاراتی در باب منتخب آن‌ است.

گمان می برم که از اوایل دهه هفتاد، با رئیس جمهور منتخب آشنا شدم. در بسیاری از برنامه ها، یا با بی سلام و علیک، از کنار هم عبور کرده ایم! چه کسی گمان می بُرد، که روزی رئیس جمهور شود!

شاید شناخت من از روحیات آقای سید ابراهیم رئیسی، بیشتر در خلال گفت و شنودهایی ایجاد شده باشد، که با او انجام داده ام. یکی از آنها، مصاحبه ای بود که در حوزه علمیه الزهرا (س) واقع در کوی نصر، در پنجشنبه روزی، با وی داشتم. گفت: "در هر هفته و چنین روزی، فارغ از مسئولیت های قضایی، به اینجا می آیم که بی تکلف، با متولیان مدرسه و مردم، از نزدیک صحبت کنم و با آنها، چای و خرمایی بخورم!" (در آنجا از مراجعین، اینگونه پذیرایی می شد). موضوع گفت و گو، سیره شهید سید اسدالله لاجوردی بود، که در شماره مربوطه در "شاهد یاران" نشر یافت!

یک بار هم در میانه یکی از مصاحبه های تلویزیونی، گفتم: از اتاق فرمان خبر می دهند، که میان برنامه ای برای پخش آماده است، که بلافاصله به طنز گفت: "از شما،‌ اتاق فرمان و همه صاحبان فرمان، اجازه می خواهم که سخنم را تمام کنم!..." که البته با زبردستی هم، سخن خود را به پایان بُرد!

آنچه در ویژگی های آقای رئیسی، بیش از همه شاخص می نماید، تعقل، تدبیر، قاطعیت و خستگی ناپذیری اوست. چیزی که که در دوره پیشین انتخابات، به چشم دشمن آمد و بعدا اعتراف کرد: "علت تلاش ما برای انتخاب نشدن رئیسی، این بود که می دانستیم او نخواهد گذاشت، کشور به این شرایط شکننده برسد!".

امید ما این است که حضرت حق، به اراده و توانمندی های منتخب ملت، برکت و زیادت دهد و کشور را به عبور از کاستی ها و معضلات، رهنمون سازد.

پ ن: تصویر فوق آمده، سید ابراهیم رئیسی را، در دهه شصت و در حال سخنرانی برای رزمندگان نشان می دهد.