کد خبر: 196944

جزئیات جدید از تصادف سربازان معلم از زبان دادستان نظامی یزد

 دادستان نظامی استان یزد به نمایندگی از رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از سربازان مصدوم در حادثه تصادف جاده دهشیر به آباده، عیادت کرد.
اتاق خبر 24

حکیمی‌فرد با حضور در بیمارستان رهنمون یزد در جریان روند درمان سربازان مصدوم در این حادثه قرار گرفت.

وی با بررسی سوابق پزشکی تک تک مصدومان دستوراتی برای تسریع در رسیدگی به وضعیت یکی از سربازان بستری در بیمارستان که به دلیل شکستگی جمجمه حال وخیمی داشت، صادر کرد که خوشبختانه با عکس‌العمل به موقع پزشکان فعلا از مرگ حتمی رهایی یافت.

دادستان نظامی استان یزد ضمن عرض تسلیت به خانواده جانباختگان این حادثه و آرزوی شفای عاجل برای مصدومان گفت: متاسفانه در این حادثه 5 نفر از جمله 3 سرباز معلم، یک مأمور انتظامی مسئول حفظ امنیت سربازان در مسیر و یکی از سرنشینان تریلر جان باختند و 34 نفر دیگر که همگی سرباز معلم هستند و برای گذراندن دوره آموزشی بدو خدمت از زاهدان عازم آباده بودند، مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه اتوبوس شخصی و راننده نیز غیرنظامی است، تصریح کرد: یکی از دلایل ورود دادسرای نظامی نظارت بر رسیدگی به وضعیت سربازان مصدوم که قشر خدوم و زحمتکشی هستند و کمک به روند تحقیق برای دستیابی به علل وقوع این حادثه، شناسایی مقصران و جلوگیری از حوادث مشابه است.

این مقام قضایی با اشاره به نظر کارشناسان پلیس راهور درباره نقص فنی سیستم ترمز اتوبوس گفت: تعدادی از مصدومان در تحقیقی که از آنها به عمل آمد اعلام کردند که خودرو در مسیر نیز چند بار دچار نقص فنی شده است.

حکیمی‌فرد در خصوص جزئیات وقوع این حادثه گفت: بنا به گفته سرنشینان در روز حادثه در جاده دهشیر به آباده که شیب تندی دارد راننده اتوبوس در مسیر سرازیری متوجه می‌شود که ترمزها کار نمی‌کند.با اعلام راننده تمام سربازان به همراه شاگرد راننده، به عقب خودرو رفته ولی چند تن از سربازان در صندلی‌های خود باقی می‌مانند که 3 نفر از آنان درجا جانشان را از دست می‌دهند.

وی گفت: کنترل اتوبوس مسافربری در سرپیچ از دست راننده کلا خارج شده و با سرعتی نزدیک به 145 کیلومتر به عقب یک تریلی حامل بار که در کنار جاده متوقف بوده برخورد می‌کند.

دادستان نظامی استان یزد همچنین از اعطای نیابت قضایی به دادسرای نظامی استان سیستان و بلوچستان برای بررسی وضعیت خودرو و شرایط راننده و شناسایی مقصران خبر داد.

منبع: میزان