کد خبر: 196942

زاکانی: باید دست‌های آلوده و فساد به نفع مردم قطع شود

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه این ثروت‌خواهی و انحصارطلبی هیچ نسبتی با انقلاب و ارزش‌های آن ندارد، گفت: این پلشتی‌ها و تبعیض‌ها باید از این کشور زدوده شود.
اتاق خبر 24

علیرضا زاکانی شامگاه پنجشنبه در جشن شکرانه حضور در انتخابات 1400 که در میثاق عشایر با دولت مردمی برگزار شد، اظهار داشت: 28 خردادماه امسال زمینه‌ای شد که بعد از شرایط سختی که در سال‌های اخیر داشتیم، یک هوای تازه تنفس کنیم.

وی با بیان اینکه پیام حضور باشکوه در این انتخابات این است که مردم پیروز میدان هستند، گفت: در این فضای جدید نیازمند این هستیم که در خدمت به کشور تلاش در مسیر سازندگی و آبادانی مادی و معنوی کشور را استوار کنیم.

زاکانی با بیان اینکه امروز با دقت و با اقدام مصلحانه در مسیر تحقق اهداف  انقلاب اسلامی قرار گرفتیم، افزود: اگر تا دیروز افکار و عناصری ما را ناامید می‌کرد امروز می‌توانیم با امیدواری حرکت کنیم.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه اولین گام در دولت سیزدهم این است که مسئولان خود را مردمی بدانند، بیان کرد: مسئولان باید بزرگترین افتخار خود را نوکری مردم بدانند و راهی جز افتخار نوکری و خادمی شما وجود ندارد. 

وی با اشاره به امکانات و ثروت بالقوه کشور ایران عنوان کرد: این کشور به لطف الهی همه مواهب را درون خود دارد، این کشور دارای اقتضائات بی‌شمار است، 1.1 جمعیت جهان داریم اما 6 یا 7 درصد امکانات در این کشور است؛ چرا این همه فساد و تبعیض هست کار جدی دولت سیزدهم این است که با مردم علیه فساد و فقر و تبعیض قیام کند نه اینکه عده‌ای سر چشمه باشند و برای خود امکانات اختصاصی داشته باشند.

زاکانی با بیان اینکه این ثروت‌خواهی و انحصارطلبی هیچ نسبتی با انقلاب و ارزش‌های آن ندارد، تصریح کرد: این پلشتی‌ها و تبعیض‌ها باید از این کشور زدوده شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آینده نیاز به تدبیر و دقت داریم، گفت: سال گذشته کشاورزی ما از یارانه‌ 4200 محروم شد، کل یارانه 9 میلیارد دلار بود آنچه برای بخش کشاورزی و دامی در نظر گرفته شده بود 360 میلیون دلار بود سال گذشته کود و سم چندین برابر شد و کشاورز و دامدار ضرر دید.

وی با بیان اینکه کرونا سبب افزایش قیمت‌ها شد اما دولت تدبیر نداشت که این افزایش قیمت را پیش‌بینی کند، افزود: در کنار آن نهاده‌های دامی که وارد شد به کسانی غیر از مردم رسید یعنی هم پول دادیم و هم تدبیر نشد اما امروز باید دست‌های آلوده و فساد به نفع شما مردم قطع شود.

زاکانی با بیان اینکه کار دیگر دولت توجه به کانون‌های تولید است، بیان کرد: توجه به این کانون تولید باید در محور و تلاش کشور قرار بگیرد جهش تولید باید در دستور کار دولت آینده قرار بگیرد باید کشور را از یک کشور مصرف‌کننده به یک کشور تولیدکننده تبدیل کند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه مردم و عشایر باید محور تلاش و تولید کشور قرار بگیرند، اظهار داشت: ثروت، بودجه و اعتبارات باز توزیع مناسبی ندارد و با این توزیع مناسب مشکل فقر را می‌توان حل کرد با دقت در تولید می‌توان مشکل اشتغال را حل کرد و امروز فصل جدیدی را پیش روی خود داریم. 

وی با بیان اینکه امروز نیازمند ساختن ایران بزرگ، مستقل و الگو در همه ابعاد هستیم گفت: در عرصه سیاست خارجی آنچه باید رقم بخورد شکستن تحریم‌کنندگان ملت ایران است؛ اراده شما برای تغییر و انتخاب شایسته آیت‌الله رئیسی امکانی را فراهم کرد که تحولی در سیاست خارجی شاهد باشیم.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بیان کرد: به دنبال تحول در سیاست داخلی و امور اقتصادی نیز هستیم و به دستان مردم مقدمه این تحول فراهم شده است؛ امروز در آغاز راه و مسیری هستیم که با تجربه 42 سال گذشته و با عبور از پلشتی‌ها و زیاده خواهی‌های که عده‌ای نامحرم به وجود آوردند بتوانیم یکپارچگی و وحدت خود را نشان دهیم و 4 سال آینده تحول همه جانبه را شاهد باشیم.

زاکانی عنوان کرد: اگر امروز عده‌ای کشور را با 70 درصد مشارکت تحویل گرفتند اما با عدم مدیریت و تدبیر مناسب کشور را با 50 درصد مشارکت به آیت‌الله رئیسی تحویل دادند 4 سال آینده با یک نصاب و درصد رشد پای صندوق‌های رای استمرار این تغییر و تحول را شاهد باشیم. 

منبع: خبرگزاری تسنیم