کد خبر: 196937

عامل اصلی قطعی برق در تهران رمزارزها هستند

استاندار تهران گفت: عامل اصلی قطع برق در تهران وجود ماینرها و رمزارزها هستند و هفت هزار دستگاه مکشوفه در غرب تهران بیش از ۴درصد برق کشور را مصرف می‌کرد.
اتاق خبر 24

انوشیروان محسنی بندپی صبح امروز و در حاشیه هفتاد و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: با تدابیری که در استان تهران برای انتخابات ۲۸ خرداد اتخاذ شد این انتخابات بدون هیچ حاشیه امنیتی برگزار شد و این در حالی بود که از مدت‌ها قبل دسمنان و رسانه‌های معاند سعی در کمرنگ جلوه دادن حضور مردم داشتند.

وی افزود: نیروی انتظامی با بکارگیری ۲۰هزار از عوامل انتظامی در غرب، شرق و شهر تهران تامین امنیت انتخابات استان را در کنار سایر عوامل امنیتی برعهده داشت. 

استاندار تهران تصریح کرد: قانون تجمیع انتخابات شوراهای شهر و روستا با انتخابات ریاست جمهوری باید مورد بازنگری قرار گیرد.

محسنی بندپی در ادامه افزود: عامل اصلی قطع برق در تهران وجود ماینرها و رمزارزها هستند و هفت هزار دستگاه مکشوفه در غرب تهران بیش از ۴درصد برق کشور را مصرف می‌کرد.

وی گفت: برخی افراد سودجو دستگاه‌های ماینر با برخی ترفندها اقداماتی می‌کنند که کنتورهای برق از مدار شناسایی شرکت توزیع برق خارج می‌شوند و به راحتی قابل تشخیص برای افزایش میزان برق مصرفی نیستند.

خبر خوش استاندار تهران به واحدهای تولیدی و صنعتی

 انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به پیگیری‌های سه ساله صورت گرفته از سوی تیم اقتصادی استانداری تهران برای اصلاح قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتر تهران اظهار داشت: این قانون در سال‌هایی که کشور در جنگ اقتصادی است به شدت ضد تولید می‌باشد و اصلاح این قانون مطالبه همه صاحبان صنایع در استان تهران است.

وی ادامه داد: پیگیری‌های مستمری از سوی استانداری تهران برای اصلاح مفادی از این قانون از مجموعه سازمان محیط زیست کشور و هیئت دولت صورت گرفت.

استاندار تهران عنوان کرد: طرح توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی استان تهران که همواره به لحاظ قانون شعاع ۱۲۰ کیلومتر عملیاتی نمی‌شد، سرانجام بعد از پیگیری‌های مستمر ظرف دو هفته آینده اجرایی و به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ می‌شود.

منبع: میزان