کد خبر: 196921

شورای شهر ششم چگونه باید مشکلات شهر را رفع کند؟

با پایان یافتن انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حالا باید اعضای جدید شورای اسلامی شهر تهران برای برطرف کردن چالش‌های شهر تهران وارد میدان شوند.
اتاق خبر 24

با پایان یافتن انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حالا باید اعضای جدید شورای اسلامی شهر تهران برای برطرف کردن چالش‌های شهر تهران وارد میدان شوند، موضوعی که کارشناسان نسبت به آن نظرات مختلف دارند، برخی از کارشناسان گسترش فضای سبز را مهمترین دغدغه شهر می‌دانند و برخی دیگر مشکل شهروندان را حمل و نقل عمومی می‌دانند، حالا باید اعضای جدید شورای شهر تهران در زمینه برطرف کردن مشکلات شهر تهران اقدامات لازم را انجام دهند.

همکاری با بخش خصوصی در دستور کار شورای شهر آینده باشد

برخی از کارشناسان عدم همکاری شهرداری را با بخش خصوصی را مهمترین دغدغه شهر می‌دانند محمد حقانی عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با میزان در مورد تعامل مجلس شورای اسلامی با شورای شهر آینده اظهار کرد: تهران نزدیک چهار سال است که در بسیاری از پروژه‌ها عقب مانده است و اولویت‌های شورای شهر ششم باید بحث حمل و نقل است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد، زیرا می‌تواند در کاهش آلودگی هوا تاثیر گذار باشد.

وی افزود: توجه به بخش خصوصی از سوی مدیریت شهری یکی دیگر از مسائلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و شورای شهر آینده تهران به آن توجه داشته باشد.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: باید توجه ویژه‌ای به حمل و نقل ریلی داشته باشیم و گسترش آن می‌تواند در کاهش ترافیک نقش مهمی داشته باشد.

وی گفت: کسب و کارهای خرد شهری نیز از اولویت سومی است که می‌تواند موتور محرک کسب و کارهای بزرگ باشند، موضوعی که می‌تواند با همکاری مدیریت شهری آینده هر شهری تاثیر گذار باشد.

مناسب سازی معابر برای معلولان در دستور کار باشد

ابوالفضل قناعتی، عضو سابق هیات رئیسه شورای شهر تهران در گفتگو با میزان با اشاره به اولویت اقدامات مناسب سازی با هدف ایجاد شرایط مناسب برای تردد افراد کم توان (کهنسالان، کودکان، زنان باردار و معلولان)، توسعه شهر انسان محور و حضورپذیری شهروندان در سطح شهر تهران گفت:

وی افزود: همه اقشار در شهر تهران به‌عنوان شهروندان باید از سوی مدیریت شهری مورد توجه قرار بگیرند. به‌خصوص افراد کم توان (کهنسالان، کودکان، زنان باردار و معلولان) که متاسفانه تاکنون مدیریت شهری نتوانسته است خدمات مناسبی را برای آن‌ها ارائه کند. این موضوع باعث شده است افراد کم توان جسمی نتوانند از خدمات شهر تهران استفاده مناسبی داشته باشند و حق حضور در بسیاری از نقاط شهر از آن‌ها گرفته شده است.

عضو سابق هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: یکی از اولویت‌های مهم مدیریت شهری باید بحث مناسب‌سازی شهر تهران برای معلولان و افراد کم توان جسمی در اولویت برنامه‌های شهری قرار گیرد، در شورای شهر چهارم اقداماتی صورت گرفت که باید در مدیریت شهری بعدی به صورت جدی پیگیری شوند.

قناعتی تاکید کرد: این موضوع نیازمند حضور مشاوران مناسب است تا با حضور آن‌ها مناسب‌سازی‌ها با پژوهش، اطلاعات و تجربیات کافی انجام شود.

وی گفت: افراد معلول و کم توان جسمی هم اعضای جامعه هستند و حق استفاده از امکانات شهر را دارند. این حق تا حد زیادی از آن‌ها گرفته شده و مدیریت‌های شهری بعدی باید این حق را به آن‌ها بازگرداند.

برطرف کردن مشکلات مالی مشکل شهر تهران است؟

پرویز سروری عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با میزان در مورد اولویت‌های شورای ششم شهر تهران اظهار کرد: تهران نزدیک چهار سال است که در بسیاری از پروژه‌ها عقب مانده است و اولویت‌های شورای شهر ششم باید بحث حمل و نقل است که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد، زیرا می‌تواند در کاهش آلودگی هوا تاثیر گذار باشد.

وی افزود: باید توجه ویژه‌ای به حمل و نقل ریلی داشته باشیم و گسترش آن می‌تواند در کاهش ترافیک نقش مهمی داشته باشد.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به میزان بدهی‌های مدیریت شهری پنجم برای شورای شهر آینده گفت: کار دشواری مدیریت شهری آینده تهران دارد که علاوه بر حل مشکل بدهی‌ها باید در زمینه توسعه سرانه مختلف شهری تلاش ویژه‌ای انجام دهد.

سروری گفت: مدیریت شهری آینده تهران باید بسیار کوشاتر و فعال‌تر در زمینه خدمات شهری عمل کند، موضوعی که انتظار شهروندان تهرانی نیز هست

موازی کاری صورت نگیرد!

احمد حکیمی پور عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با میزان در مورد اولویت‌های آینده شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: در میان افرادی که می‌خواهند در دوره ششم شورای اسلامی شهر تهران حضور پیدا کنند نام افرادی به چشم می‌خورد که با مباحث شهری آشناییت دارند که این موضوع یک نکته مثبت است که از موازی کاری جلوگیری می‌کند.

وی افزود: باید از تجربیات دوره‌های گذشته استفاده شود و زمان آن رسیده که در بسیاری از بخش‌ها پیگیری‌های لازم انجام شود.
عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران گفت: مدیریت هزینه و درامد از دیگر اقداماتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی گفت: توسعه فضای سبر و حمل و نقل، اصلاح ساختار، ارتباط گیری درست و اصولی مدیریت شهری تهران با دیگر شهرهای اطراف از دیگر اقداماتی است که مدیریت شهری آینده تهران باید مورد توجه خود قرار دهد.

حکیمی پور تاکید کرد: رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی و ارائه خدمات صحیح به شهروندان از دیگر مسائلی است که باید در دستور کار شورای شهر آینده تهران باشد.

منبع: میزان