کد خبر: 196816

بیکاری جوانان با این همه ظرفیت پذیرفتی نیست

کاندیدای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نگرانی دشمن الگو شدن ایران در جهان است، گفت: مردم حق دارند که بتوانند انتخاب کنند بنابراین لازمه انتخاب تبیین درست است.
اتاق خبر 24

سعید جلیلی شامگاه سه شنبه در جمع حامیان خود در مسجد سید اصفهان اظهار داشت: ملت ایران هر دوسال، یک‌بار در انتخابات شرکت می‌کنند که این موضوع نشان دهنده برکات جمهوری اسلامی است.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی، ملت ما یک انتخاب بزرگ کردند که آن اسلام بود و تمام این سال‌ها تلاش دشمنان بر این بود که مردم را از این انتخاب پشیمان سازند و حربه‌های مختلفی مانند تهدید و حمله نظامی، تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی را برای این کار انجام داده‌اند.

کاندیدای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: تمام نگرانی دشمنان این است که، ملتی که اسلام را آگاهانه و آزادانه انتخاب کردند بتواند به عنوان یک الگو در سطح جهان مطرح شود و در برابر تمام تفکراتی که شرق و غرب به جهانیان ارائه کرده‌اند، یک الگوی ممتاز و حیات بخش ارائه کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی یادگار بزرگ امام خمینی(ره) است و اسلامیت نظام چیزی است که حیات می‌بخشد و جمهوریت نظام همان است که مردم اسلام را انتخاب می‌کنند و ملت ما این توفیق را دارد که به برکت جمهوری اسلامی در آن انتخابات برگزار می‌شود چراکه این انتخابات نشان دهنده آن است که با اسلام می‌توان به قله‌ها رسید.

جلیلی عنوان کرد: اشتغال یکی از وظیفه دولت است که به عنوان حق مردم در قانون اساسی به آن اشاره شده است به همین خاطر نباید جوانان بیکار باشند بلکه باید برای هر وزارت‌خانه، جایگاهی در نظر گرفته شود که در ایجاد اشتغال برای آنان نیز سهیم باشد همچنین باید تحریم‌ها را با وظایف درست به گونه‌ای مدیریت نمایند که درآمد کشور از منابع دیگر نیز تامین شود.

وی ادامه داد: جوانان ما نه تنها نباید به دنبال کار باشند بلکه باید هرکدام کارآفرین شوند و برای پیشرفت کشور فضای جدید ایجاد کنند چراکه فرصت‌های بسیاری نیز وجود دارد و کشوری که ظرفیت‌های بالایی دارد نه تنها می‌تواند تحریم‌هارا بی‌اثر کند بلکه باید رفتاری داشته باشد که دشمن از تحریم‌های خود پشیمان شود.

کاندیدای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: امروزه در کشور ما فرصت‌ها و ظرفیت‌های فراوان مادی و معنوی وجود دارد تا در چهارسال آینده کشور شاهد جهش باشیم همچنین از همه مهم‌تر سرزمین کشورمان دارای نیروی انسانی جوان، متخصص و باانگیزه است که با مطالعه و بررسی ظرفیت‌ها می‌توان ریل کشور را به سمت پیشرفت در جهش هدایت کرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز نیز به برکت جمهوری اسلامی، مردم باید انتخاب کنند پس هرکس که ۴ سال آینده خود و فرزندانش اهمیت دارد باید در زمینه انتخاب فعال بشود و از همه بخواهید تا در انتخابات حضور پرشور و مشارکت حداکثری داشته باشد تا بتوانیم موفقیت‌های بزرگ جبهه انقلاب را رقم بزنیم.

جلیلی در ادامه گفت: حکمرانی با تعارف پیش نمی‌رود همانطور که منش امام علی(ع) حکمرانی بدون تعارف بود. اگر حکومتی هست به آن کمک کنید تا خطا نکند و از مشورت‌های خود او را بهره‌مند سازید.

وی افزود: عرصه انتخابات باید واقعی و به دور از اضطراب‌های بی‌جا بوده و از اقوا به دور و بر مبنی اغناء باشد. مردم حق دارند که بتوانند انتخاب کنند بنابراین لازمه انتخاب تبیین درست است و بدانید در اندیشه انقلاب قدرت هدف نیست.

کاندیدای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ما قرار است سرنوشت چهارسال آینده را رقم بزنیم پس در گام اول مشارکت گسترده لازم است چون دشمن منتظر است تا عملکرد ملتی را ببیند که حدود چهل سال پیش انتخاب بزرگی کرد و قصد دارند تا مردم را از این انتخاب پشیمان سازند پس با تمام تلاش باید این انتخاب را جدی بگیریم و پای صندوق‌های رای حضور گسترده داشته باشیم.

وی عنوان کرد: عرصه انتخابات را باید به عرصه تبیین حقایق تبدیل سازیم تا خدایی نکرده اشتباه ۸ سال پیش تکرار نشود و افرادی انتخاب نشوند که تجربه تلخ چندسال اخیر را مجددا به ملت ایران تحمیل کنند پس با تلاش جدی امیدوار هستیم جبهه انقلاب بتواند با موفقیت در این عرصه فعالیت خود را شروع کند.

جلیلی گفت: امیدوار هستیم همه ما بتوانیم در انتخابات پیش رو امتحان موفقی داشته باشیم و از زمان‌های موجود باید به خوبی استفاده نمائیم تا انقلاب ما در جایگاهی که شان انقلاب اسلامی است برسد و مردم نه تنها فشارهای امروز را تحمل می‌کنند بلکه به سطحی از رفاه و آرامش برسند تا بتوانند در عرصه‌های مختلف فعال باشند.

منبع: تسنیم
منبع: خبرگزاری تسنیم