کد خبر: 196787

گسترش همکاری اقتصادی ایران و سوریه

 وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران و سوریه توسعه همکاری‌های دوجانبه را به‌ویژه در زمینه سازندگی و توسعه عمرانی در دستور کار خود قرار داده‌اند.
اتاق خبر 24

محمد اسلامی از تصمیم تهران و دمشق برای گسترش همکاری‌های اقتصادی خبر داد و اظهار کرد: با اتکای بر امنیت و استقراری که در مرحله پسابحران در سوریه به‌وجود آمده است، دو کشور توسعه همکاری‌های دوجانبه را به‌ویژه در زمینه سازندگی و توسعه عمرانی در دستور کار خود قرار داده‌اند و با اراده‌ای مضاعف این موضوع را پیگیری می‌کنند.

وی افزود: همه مؤلفه‌ها و عواملی را که می‌تواند ظرفیت‌ها را به‌خدمت بگیرد تا همکاری‌ها در مرحله بازسازی سوریه کارآمدی خود را پیدا کند، در دستور کار خودمان قرار دادیم.

وی تصریح کرد: بر این باوریم باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی در حوزه صنعتی و توسعه عمرانی ـ سوریه ـ بهره بگیریم تا با توجه به هماهنگی‌هایی که در حوزه‌های مالی و حمل‌ونقل به‌وجود آمده است، بتوانیم طرح‌های مشترک را پیش ببریم.

وزیر راه و  شهرسازی شامگاه سه‌شنبه در رأس هیئت ارشد اقتصادی و با استقبال سامر الخلیل وزیر اقتصاد سوریه وارد دمشق شد. قرار است محمد اسلامی در این سفر 4روزه، با حسین عرنوس نخست وزیر سوریه و برخی مقامات این کشور از جمله وزیران اقتصاد، تجارت داخلی، مسکن و حمل‌ونقل دیدار و گفت‌وگو کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم