کد خبر: 196785

سعید محمد: مردم زیر چرخ تفکر لیبرالی آقایان "له" شدند

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) با اشاره به اینکه ریشه مشکلات کشور در تفکر لیبرال است، گفت: امروز در شرایطی که ما نتیجه تفکر لیبرالی را در جامعه شاهدیم، همه چیز به انتخاب مردم وابسته است.
اتاق خبر 24

سعید محمد ‌در گردهمایی «هواداران محمد، یاران رئیسی» که در استادیوم ورزشی دهکده المپیک زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان رنگین کمان اقوام و مذاهب، پایتخت وحدت ایران اسلامی، دیار مردمان استعمارستیز بلوچستان و مردمان ولایت‌مدار سیستان‌ است.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: سیستان‌ و بلوچستان سرزمین گنج‌های پنهان و محرومیت‌های آشکار است. این استان از ظرفیت‌های فراوانی چون معادن طلا، مس، آنتیموان و ... ، کریدورهای بادی و تابش خورشیدی با قابلیت ویژه در زمینه تولید انرژی نو، مرز گسترده خاکی با کشورهای افغانستان و پاکستان و تنها بندر اقیانوسی ایران برخوردار است که در صورت توجه و بهره‌برداری مناسب می‌تواند منطقه را متحول کند.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های تجارت و ترانزیت، امکان تولید محصولات گرمسیری و استوایی و از همه مهمتر نیروی جوان و مستعد که این استان را به عنوان جوانترین استان ایران اسلامی شهره کرده یک فرصت ویژه برای کشور است و در کنار اینها ما شاهدیک که مردم این استان همیشه بیشترین مشارکت‌ها را در انتخابات رقم زده‌اند.

مشکلات سیستان و بلوچستان در کنار ظرفیت‌های ویژه قابل پذیرش نیست

محمد تصریح کرد: در کنار همه این ظرفیت‌های کم‌نظیر متاسفانه چهره فقر و محرومیت این استان را فرا گرفته و مردم استان با مشکلات متعدد از جمله بیکاری، فقر و حاشیه‌نشینی دست و پنجه نرم می‌کنند و بزرگترین مشکل استان خشکسالی و بی‌آبی است. مسئله پیگیری حق‌آبه منطقه سیستان موضوعی اساسی است که دولت در سال‌های اخیر به آن توجهی نداشته است.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: بیشترین آمار بازماندگان از تحصیل، وجود مدارس خشت و گلی و کپری، موضوع بی‌شناسنامه‌ها، عدم بهره‌مندی از زیرساخت‌های حمل و نقل مناسب و ... همه مشکلاتی است که قابل پذیرش نیست اما راه حل همه این مسائل روشن است.

وی اضافه کرد: مردم باید مسئولانی را انتخاب کنند که دلشان برای خدمت به ملت بتپد و با تکیه بر ظرفیت مردمی به دنبال حل مشکلات باشند و این همان تفکر امام(ره) است که با این تفکر عرصه دشوار دفاع مقدس را به بهترین شکل مدیریت کرد.

ریشه مشکلات کشور در تفکر لیبرال است

محمد بیان کرد: امام فرمود جنگ ما جنگ بین فقر و غناست و پیگیر بودند شکاف بین فقیر و غنی افزایش پیدا نکند. این دیدگاه مهم امام بود و در ادامه رهبر معظم انقلاب هم همواره همین دیدگاه را متذکر شده‌اند.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) اظهار داشت: ریشه‌یابی همه رویدادهای کشور نشان می‌دهد ما با دو تفکر مواجه هستیم؛ یکی اسلام ناب محمدی(ص) مبتنی بر مردمی بودن را دنبال می‌کند و دومی تفکر لیبرالی غرب‌گرا است که همواره چشم به خارج از مرزها دوخته است.

وی افزود: تفکر لیبرالی همه چیز را کالا می‌بیند؛ تفکری که دنبال چرخیدن چرخ اقتصاد است و اعتقاد دارد این چرخ‌ها باید بچرخد و شاید در این مسیر نیاز باشد عده‌ای زیر چرخ‌د‌نده‌های این توسعه له شوند. امروز در شرایطی که ما نتیجه تفکر لیبرالی را در جامعه شاهدیم، همه چیز به انتخاب مردم وابسته است.

تفکر غرب‌گرا و سوءمدیریت مشکلات اقتصادی را رقم زده نه تحریم

محمد خاطرنشان کرد: خلق پول و تورم جدی که روز به روز در کشور در حال گسترش نتیجه تحریم نیست. از یک سو سود سپرده‌ها کاهش یافته و از سوی دیگر سیاست‌های غلط در بورس که هر روز سفره مردم را کوچکتر می‌کند مباحثی است که بدون شک ربطی به تحریم ندارد و گره همه این موارد داخلی است. قوانین دست و پاگیری که چوب لای چرخ تولید است، جلوگیری از صادرات، افزایش  نقدینگی و خلق پول با سیاست غلط بانکی توسط بانک مرکزی و فعالیت گسترده دلالان و به اصطلاح سلطان‌هایی که مالیات پرداخت نمی‌کنند همه نشان دهنده یک مدیریت معیوب و یک تفکر غلط برای اداره کشور است که اینها مشکلات اقتصادی را رقم زده نه تحریم.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: امروز در کشور با معضلات زیادی در زمینه فرهنگی و اجتماعی از جمله طلاق، حاشیه‌نشینی، پیر شدن جمعیت ایران و ... مواحه هستیم که همه ناشی از سیاست‌گذاری غلط کارگزارانی است که در متن مردم نیستند.

وی افزود: در همین شرایط رهبر معظم انقلاب بیانیه گام دوم انقلاب را منتشر کردند که تاکید دارد مردم ما هنوز طعم حکمرانی درست را نچشیده‌اند و در این راستا ما باید تلاش کنیم ارزش‌های اسلامی را پیاده کنیم و این مگر یا مدیریت و تفکر جهادی و انقلابی محقق نمی‌شود.

انتخاب دولت مردمی و انقلابی علاج مشکلات کشور

محمد تاکید کرد: آینده کشور، فرزندان شما و تعیین تکلیف وضعیت معیشت مردمی که همه شرمنده آنها هستیم در گرو این است که همه با تکیه بر بصیرت تلاش کنیم تا افراد مردمی و انقلابی را رأس کار بیاوریم.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) عنوان کرد: امسال اولین سالی است که علما و نخبگان شیعه و سنی سیستان و بلوچستان به یک وحدت رسیده‌اند وحدت انسجام‌آفرین رسیده‌اند و این جای خرسندی دارد چرا که این مملکت برای آبادانی نیاز به وحدت دارد. ما آرمان‌ها و اعتقادات مشترک داریم و باید دست در دست هم چهره محرومیت را از این استان بزداییم.

وی تصریح کرد: دولت آیت‌الله رئیسی دولتی نیست که وعده‌ای بدهد و به آن عمل نکند. سال‌ها افراد مختلفی در قامت نامزد ریاست جمهوری وعده‌های بی‌عمل فراوانی به مردم و بزرگان این استان داده‌اند اما با انتخاب صحیح این دوران سپری خواهد شد.

دولت رئیسی دولت تلاش برای محرومان است 

محمد افزود: دولت آیت‌الله رئیسی به پشتوانه مردم تمام تلاش را به کار می‌گیرد تا با کار و تلاش برای محرومین، انتصابات بر اساس شایسته‌سالاری با فرصت برابر برای همه و اعتقاد به جوانان و توان داخلی مشکلات را حل کند؛ دولتی که به مشترکات دینی تکیه خواهد داشت و وحدت بین مذاهب را رقم خواهد زد؛ دولت احترام به همه اقوام و مذاهب؛ در دولت انقلابی آینده شهروند درجه دو و سه نخواهیم داشت.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) تاکید کرد: ما در دولت آینده از ظرفیت‌های گسترده مرزی استفاده خواهیم کرد و فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان را دنبال می‌کنیم. امروز سیستان و بلوچستان بیش از 13 بازارچه مرزی بدون زیرساخت‌ دارد که عمده آنها عملاً غیرفعال هستند.

وی گفت: امروز بخشی از مردم سیستان و بلوچستان که معیشت ضعیفی دارند جان خود را کف دست می‌گیرند و سوخت‌بری می‌کنند؛ ما معتقدیم شأن مردم ما شغل کاذب نیست  و در دولت آینده تلاش می‌کنیم با ایجاد زمینه شغل پایدار و آبرومند، معیشت این مردم را بهبود ببخشیم.

حل معضل کم‌آبی سیستان و بلوچستان به طور ویژه در دستور کار خواهد بود

محمد اظهار داشت: حل مشکل آب به ویژه آب شرب به طور ویژه در دستور کار دولت آینده خواهد بود. ما سابق بر این طرحی در قرارگاه خاتم دنبال کردیم که با شیرین‌سازی آب عمان و انتقال آن بخشی از مشکل کمبود آب سیستان و بلوچستان مرتفع شود اما به دلیل عدم همکاری دولت در بستن قرارداد خرید تضمینی موضوع عملیاتی نشد که دولت آینده حتماً این پروژه را عملیاتی خواهد کرد.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) افزود: بررسی دقیق ما در قرارگاه خاتم نشان داد زیر این استان در عمق سه هزار متری آب‌های ژرفی وجود دارد که از ارتفاعات هندوکش سرچشمه می‌گیرد و معاونت علمی و فناوری هم اقداماتی در این حوزه انجام داده اما ما در دولت آینده با زدن چاه‌های متعدد از محل این منبع آب برای حل مشکل استان بهره می‌گیریم.

وی ادامه داد: ما به دنبال مهار سیلاب‌های فصلی هستیم و از کنترل سیلاب در راستای تامین بخشی از آب استان بهره خواهیم گرفت. همچنین حق‌آبه منطقه سیستان در تلاشی ویژه در رأس دولت آینده پیگیری خواهد شد.

افزایش سطح تعاملات اقتصادی راهکار زدودن چهره ناامنی از سیستان و بلوچستان

محمد تصریح کرد: باید با کشورهای همسایه ارتباط نزدیکی داشته باشیم و به عبارتی فضای امنیتی باید بشکند؛ دیپلماسی اقتصادی، دیپلماسی بازرگانی، دیپلماسی فرهنگی و دیپلماسی در حوزه حمل و نقل باید فعال شود و از این طریق باید اقتصاد مردم در دو سوی مرز در هم تنیده شود که به دنبال آن چهره ناامنی از استان خواهد شد.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: راه‌آهن چابهار- زاهدان به زودی به اتمام خواهد رسید و به دنبال آن احداث خط‌آهن زاهدان- میلک را دنبال خواهیم کرد که با اتصال به محور ترانزیتی اقتصاد منطقه را متحول خواهد کرد.

وی به معضل عدم آنتن‌دهی تلفن همراه و قطعی‌های اینترنت در منطقه بلوچستان اشاره و بیان کرد: بحث توسعه فیبر نوری در این استان به صورت ویژه در دستور کار دولت آینده خواهد بود. ما نباید شاهد باشیم کودکان این منطقه به دلیل چنین مشکلاتی سر کلاس درس حاضر نباشند، به ویژه در شرایط شیوع کرونا که نیاز به اینترنت برای تحصیل جدی است.

همه باید برای تحقق دولت قوی مشارکت کنیم

محمد به ضعف زیرساخت حوزه بهداشت و درمان در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: تکمیل بیمارستان‌های استان در اولویت خواهد بود و این امر را به نحوی دنبال می‌کنیم که در دولت آینده به تراز قابل قبولی برسد.

فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت: دولت سیزدهم مشکلات زیادی پیش رو دارد و برای حل آنها باید تصمیمات بزرگی بگیرد و اقدامات مهمی انجام دهد که این امر نیازمند پشتوانه رأی قوی است؛ اگر دولت آینده با رأی حداقلی مستقر شود در واقع جایگاهی متزلزل خواهد داشت.

وی افزود: درخواست من تلاش تک تک دوستداران نظام و انقلاب برای تحقق مشارکت حداکثری و انتخابات فرد اصلح است. فسادستیزی، مردمی بودن، آشنایی با مسایل و مشکلات کشور و عزم حرکت در راستای حل مشکلات مردم از جمله ویژگی‌های نامزد اصلح است که در بیانات رهبر معظم انقلاب به آن اشاره شده و ما این شاخص‌ها را در وجود آیت‌الله رئیسی دیدیم و امید داریم ایشان به عنوان نامزدی انقلابی و مردمی منتخب مردم باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم