کد خبر: 196669

آخرین دست‌وپا زدن‌های نتانیاهو برای جلوگیری از تشکیل کابینه ائتلافی

 نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مانع‌تراشی‌های خود برای عدم تشکیل کابینه ائتلافی «بنت-لاپید»، به وزیر جنگ اسرائیل پیشنهاد برعهده گرفتن سمت نخست وزیری را داده است.
اتاق خبر 24

«بنیامین نتانیاهو» که دوره نخست وزیری او رو به پایان است، به منظور شکست تشکیل کابینه ائتلاف نفتالی بنت و یائیر لاپید به «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پیشنهاد اغوا کننده‌ای داده است.

یکی از خبرنگاران کانال 12 تلویزیون اسرائیل دیشب با ارائه گزارشی در این باره گفت که بنی گانتس پیشنهاد مکرر نتانیاهو مبنی بر عدم مشارکتش در کابینه ائتلافی بنت-لاپید را رد کرد.

وی در ادامه گزارش خود افزود: یکی از پیشنهادات این است که نتانیاهو صبح روز جمعه از سمتش استعفا دهد تا بنی گانتس به مدت سه سال نخست وزیر چرخشی اسرائیل شود.

از سوی دیگر رئیس کنست (پارلمان اسرائیل) اعلام کرد که رای گیری بر سر کابینه لاپید راس ساعت چهار روز یکشنبه آینده صورت خواهد گرفت و انتظار می رود که کابینه جدید تعداد آرای کافی اعضای کنست را به دست آورد.

پیشتر هم حزب لیکود به ‌رهبری نتانیاهو سعی داشت به اعضای حزب یمینا جهت به شکست کشاندن تلاش‌های یائیر لاپید و نفتالی بنت برای تشکیل کابینه جدید است.

یائیر لاپید اخیرا با دستیابی به موافقت اکثریت در کنست، توانست کابینه ائتلافی جدیدی را تشکیل دهد و حمایت حداکثری برای تشکیل کابینه ائتلافی و در نتیجه حذف نتانیاهو از دایره قدرت پس از 12 سال را کسب کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم