کد خبر: 196653

یک شهید و ۱۱۰ مجروح در درگیری‌های نابلس

 در درگیری جوانان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در شهرک «بیتا» در جنوب نابلس ۱۱۰ نفر زخمی شدند. یک نوجوان ۱۵ ساله فلسطینی نیز در این درگیری‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.
اتاق خبر 24

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در درگیری‌های امروز جمعه فلسطینیان با اشغالگران اسرائیلی در شهرک بیتا در جنوب نابلس، تا این لحظه 110 نفر زخمی شدند.

نظامیان صهیونیست همچنین به نوزاد فلسطینی نیز رحم نکردند. "نورسین لوی" نوزاد 8 ماهه فلسطینی در جریان پرتاب گاز اشک‌آور نظامیان اسرائیلی به سمت خانه‌های فلسطینیان در منطقه «کفر قدوم» دچار خفگی شد.

هلال احمر فلسطین همچنین اعلام کرد که «محمد سعید حمایل» نوجوان 15 ساله فلسطینی در درگیری‌های شهرک بیتا در جنوب شرق نابلس به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیده است. پیکر این نوجوان فلسطینی بر روی دستان مردم تشییع شد. 

تاکنون بیش از 10 نفر دیگر در این منطقه به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی زخمی شدند.

شهرک "بیتا" از ماه گذشته هر روز شاهد درگیری بین جوانان فلسطینی و نظامیان اسرائیلی در اعتراض به احداث مراکز صهیونیست نشین روی اراضی شهروندان فلسطینی در جنوب این شهرک است.

شهروندان فلسطینی امروز ، نماز جمعه خود را در نزدیکی منطقه‌ای برگزار کردند که یک مرکز صهیونیست نشین احداث شده و ارتش رژیم صهیونیستی طی چند روز گذشته تصمیم به تخلیه آن از فلسطینی‌ها کردند.

نظامیان صهیونیست همچنین تظاهرات فلسطینی‌ها در شهرک «سلواد» در شرق رام الله را به شدت سرکوب کردند. 

نظامیان اشغالگر امروز سه جوان فلسطینی را در مسجدالاقصی بازداشت کردند. جوانان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در شهرک «سلوان» در قدس اشغالی درگیر شدند.

موافقت پلیس رژیم صهیونیستی با برگزاری راهپیمایی پرچم در قدس

پلیس رژیم صهیونیستی امروز جمعه با برگزاری راهپیمایی پرچم شهرک‌نشینان صهیونیست در قدس اشغالی در روز سه شنبه آینده موافقت کرد.

روزنامه عبری زبان "اسرائیل الیوم" تاکید کرد که طبق توافق پلیس و برگزار کنندگان این راهپیمایی، قرار است راهپیمایی مذکور از خیابان‌های بخش قدیمی قدس به سمت محوطه‌های دیوار ندبه برگزار شود و بر این اساس، این راهپیمایی از محله اسلامی بخش قدیمی قدس عبور نخواهد کرد.

 قرار است در جریان این راهپیمایی شهرک‌نشینان در محله باب العامود به رقص و پایکوبی پرداخته و پس از آن مجددا به سمت دیوار ندبه حرکت کنند.

پلیس رژیم صهیونیستی و کابینه امنیتی این رژیم در حالی از برگزاری راهپیمایی پرچم در روز سه شنبه آینده خبر دادند که وزیر جنگ و برخی نهادهای امنیتی اسرائیلی از ترس تنش و درگیری در اراضی اشغالی از جمله غزه خواستار لغو این راهپیمایی شده‌اند.

مقاومت فلسطین نیز هشدار داده که در برابر برگزاری این راهپیمایی تحریک‌آمیز در قدس سکوت نخواهد کرد و ممکن است در نهایت درگیری‌ها در اراضی اشغالی از جمله غزه ازسرگرفته شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم