کد خبر: 196598

توطئه‌ جدید صهیونیست‌ها در شهرهای فلسطینی

 معاون دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که اگر تجاوزات رژیم اشغالگر ادامه یابد، پاسخ‌های مقاومت به قوت خود باقی خواهد ماند.
اتاق خبر 24

رژیم اشغالگر صهیونیستی در ادامه تجاوزات خود علیه فلسطینیان دروازه ورودی منطقه بیتا در جنوب نابلس را با موانع سیمانی بست.

مقامات رژیم اشغالگر همچنین هفت شهر فلسطینی را بعد از بستن دروازه آهنی که به این شهرها منتهی می‌شود، جدا کردند. رژیم صهیونیستی طبق معمول از موانع آهنی و سیمانی برای بستن دروازه‌های شهرهای فلسطینی جهت مجازات دسته جمعی فلسطینیان استفاده می‌کند.

نظامیان صهیونیست همچنین ساعاتی پس از بازداشت دو فعال فلسطینی به نام منا ومحمد الکرد، آنها را آزاد کردند. منا به همراه برادرش از بارزترین فعالان در حوادث اخیر فلسطین محسوب می‌شوند که صدای اهالی محله الشیخ جراح در قدس را به گوش جهانیان می رسانند و در جریان حوادثی که اخیراً در این محله اتفاق افتاد خانواده آنها تهدید به آوارگی و مهاجرت اجباری شدند.

نظامیان رژیم اشغالگر امروز منا الکرد را که روز یکشنبه در محله الشیخ جراح بازداشت کرده بودند آزاد کردند. نظامیان صهیونیست همچنین محمد، برادر منا را که یکی از برجسته‌ترین فعالان در زمینه افشای جنایت‌های رژیم صهیونیستی در محله شیخ جراح بود بازداشت و پس از چند ساعت آزاد کردند.

نظامیان صهیونیست همچنین به مشارکت‌کنندگان در یک تجمع اعتراضی به منظور همبستگی با اهالی محله الشیخ جراح که تبدیل به آوارگی شده‌اند برگزار شده بود یورش بردند.

نظامیان اشغالگر با استفاده از بمب‌‌های گازی و صوتی به سمت تظاهرات‌کنندگان فلسطینی که با سر دادن شعارهای سیاست‌های اشغالگری رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و جامعه جهانی می‌خواستند تا برای جلوگیری از آوارگی اهالی قدس اقدام کند، هجوم بردند.

از سوی دیگر «خلیل الحیه» نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه به چند مورد از عناوین و پیام‌های درگیری‌های اخیر میان فلسطینیان و اشغالگران صهیونیست پرداخت:

نبرد شمشیر قدس رمز و نماد وحدت ملت فلسطین بود.

وحدت در رهبری نبرد شمشیر قدس در غزه، قدس، کرانه باختری، سرزمین‌های اشغالی 1948 و حتی خارج از فلسطین کاملا مشهود و موجود بود.

وقتی نبرد بر سر قدس باشد، دیگر هیچ خط قرمزی وجود ندارد.

مقاومت در برابر رژیم اشغالگر با تمامی شیوه‌های آن تنها راه وحدت ملت فلسطین است و هر راهکار دیگری غیر از آن بی‌نتیجه و بی‌فایده است.

ما خواستار تثبیت این وحدت در مقاومت قاطعانه با تمامی شیوه‌های آن در مقابل دشمن صهیونیستی هستیم.

هدف از تمامی تلاش‌ها و اقدامات اعم از محاصره و عزل مناطق فلسطینی، از بین بردن پشتوانه مردمی مقاومت است.

دشمن صهیونیستی در تلاش برای بهبود وجهه خود از طریق قتل و کشتار کودکان و تخریب خانه‌های فلسطینیان است.

دشمن نه در قدس، نه در سرزمین‌های اشغالی 1948 و نه در غزه نتوانست به پیروزی در مقابل ملت و مقاومت فلسطین دست یابد.

به دشمن صهیونیستی و تمامی طرف‌های واسطه نسبت به برگزاری راهپیمایی پرچم شهرک‌نشینان در قدس و مسجد الاقصی هشدار می‌دهیم/ در صورت برگزاری این راهپیمایی با همان شرایط قبل از 11 می بازخواهیم گشت.

رژیم صهیونیستی می‌خواهد با اعلام برگزاری این راهپیمایی واقعیت‌های تازه‌ای را تحمیل کند و ما به طرف‌های واسطه می‌گوییم که زمان آن رسیده که جلوی این رژیم گرفته شود در غیر این صورت حملات مقاومت به قوت خود باقی خواهد بود‎.

منبع: خبرگزاری تسنیم