کد خبر: 196438

رئیس جمهور کشور را رو به جلو حرکت دهد / ۸ سال در بند مذاکره متوقف بودیم

نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: مردم اگرچه باید در انتخابات آینده در قبال رایی که می‌دهند پاسخگو باشند اما پیش از آنها فرد منتخب باید پاسخگوی مردم و انتظارات آنها باشد.
اتاق خبر 24

کیومرث سرمدی واله با اشاره به تجربه موفق جمهوری اسلامی است از سال 57 تاکنون در برگزاری انتخابات اظهار داشت: خوشبختانه ما توانسته‌ایم در طول 42 سال گذشته با حضور گسترده مردم به صورت میانگین هر سال یک انتخابات را برگزار کنیم موضوعی که سبب شده دشمنان و افراد بدخواه در داخل و خارج کشور به دنبال تضعیف آن بوده و با ناامید کردن مردم، مشارکت آنها در انتخابات را پایین بیاورند.

وی با بیان اینکه حضور مردم همواره در طول این سال‌ها پشتوانه‌ای محکم برای دوام و قوام انقلاب بوده است افزود: حضور گسترده مردم در عرصه‌های مختلف سبب ناامید شدن دشمنان شده و همین مسئله سبب شده آنها به دنبال تکرار سناریوها و توطئه‌های خود علیه ملت ایران باشند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با اشاره به اینکه امروز مردم ما با مشکلات بسیاری از جمله مشکلات معیشتی، اشتغال و غیره روبه‌رو هستند که باید حل شود عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با نمایندگان مجلس نیز به این مسئله مهم اشاره کردند و فرمودند که مشکل مردم بحث جناح و گروه‌های سیاسی نیست بلکه مشکلات مردم مسائل معیشتی و اقتصادی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: وقتی مردم در انتخابات حضوری گسترده پیدا می‌کنند در عوض از منتخب خود نیز انتظاری داشته و می‌خواهند که او واقعیت موجود جامعه را پذیرفته و با توجه به مشکلات موجود راهکارهای مناسب و عملیاتی ارائه دهد تا مشکلات برطرف شوند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه فرد منتخب در انتخابات آینده باید پاسخگوی انتظارات مردم باشد و این حداقل انتظاری است که می‌توان از چنین فردی داشت  مطرح کرد: مردم اگرچه باید در انتخابات آینده در قبال رایی که می‌دهند پاسخگو باشند اما پیش از  آنها فرد منتخب باید پاسخگوی مردم و انتظارات آنها باشد.

وی درباره نحوه تشخیص فرد اصلح در انتخابات نیز بیان کرد: امروز افرادی که توسط شورای نگهبان تایید شده و به عنوان کاندیدای انتخابات معرفی می‌شوند افراد غریبه و گمنام نیستند بلکه آنها از مسئولان نظام اسلامی بوده و تجاربی را در گذشت داشته‌اند که می‌توان با بررسی سوابق، روحیات آنها و دیگر ویژگی‌های کاری، آنها را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

سرمدی ادامه داد: فردی که مردم انتخاب می‌کنند باید دارای سوابق کاری درخشان، روحیه جهادی و انقلابی، پاکدست، متعهد و متخصص بوده و به توانمندی‌های داخلی نیز باور داشته باشد تا بتوانند در زمان مسئولیت خود با اتکا به ظرفیت‌های درونی مشکلات را حل کرده و کشور را رو به جلو حرکت دهد.

وی تصریح کرد: فردی که مردم می خواهند به عنوان منتخب به آن رای دهند باید بداند که اگرچه تعامل درعرصه بین‌الملل اهمیت دارد اما دشمنان ما هرگز محرم ملت ما نبوده و دست از توطئه علیه ملت ایران نیز برنداشته‌اند بنابراین اگر چه ارتباط با دیگر کشورها اهمیت دارد اما رفع مشکلات درونی کشور به ویژه در حوزه اقتصادی نیازمند استفاده از ظرفیت‌های داخلی و باور داشتن این ظرفیت هاست.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با بیان اینکه هرگونه ارتباط و تعامل سیاسی با دیگر کشورها که در راستای حل مشکلات اقتصادی کشور صورت می‌گیرد باید بر اساس حفظ منافع ملی، عزت و اقتدار ملت ایران باشد اظهار داشت: باید بدانیم اگر بخواهیم در عرصه بین الملل منفعل عمل کرده و تنها از برخی سیاست‌های کشورهای غربی تبعیت کنیم مشکلات ما مانند هشت سال گذشته باقی خواهد ماند و حل نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم