کد خبر: 196263

روحانی: در حال عبور از موج چهارم کرونا هستیم

 رئیس جمهور گفت: کم‌کم از موج چهارم این بیماری عبور می‌کنیم و همه استان‌ها از نقطه پیک عبور کرده‌اند و مسیر ما کاهشی است و نقطه قرمز در سطح کشور بسیار محدود است.
اتاق خبر 24

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: در آستانه سالروز پیروزی رزمندگان در خردادماه سال 1361 و آزادسازی خرمشهر هستیم که فتح مهمی بود؛ هم‌چنین در این ایام شاهد پیروزی ملت فلسطین بودیم که بسیار ارزشمند بود.

وی افزود: در حادثه این 12 روزی که بین مسلمانان فلسطین و رژیم غاصب، جنگ تمام عیاری شکل گرفته بود، برای اولین‌بار همه‌ی مردم فلسطین یکپارچه بودند؛ از کرانه غربی و غزه، کسانی که در اردوگاه‌هایی که در سایر کشورها بودند و آن‌ها که در منطقه 1948 زندگی می‌کنند، همگی به‌صورت بکپارچه بودند و این وحدت واقعا ارزشمند بود.

رئیس‌جمهور گفت: هم‌چنین پاسخ قاطع غزه به تجاوز صهرونیست‌ها موفقیت بزرگی برای مردم فلسطین بود و ملت‌ها همه‌جا به‌خوبی در صحنه آمدند. دولت‌ها نیز مختلف بودند و متأسفانه دولت‌های غربی مواضع نادرستی گرفتند و کشورهای اسلامی معمولا مواضع خوبی داشتند و از دنیای عرب هم انتظار دیگری بود و متأسفانه خیلی‌هاشان تا روزهای آخر ساکت و صامت بودند اما مقاومت و ایستادگی یک ملت پیروزی به همراه دارد.

روحانی تصریح کرد: ملت فلسطین در برابر یک رژیمِ تا دندان مسلح بودند که غربی‌ها، آمریکا و اروپا به آن کمک می‌کنند ولی فلسطین پیروزی بزرگی به‌دست آورد و به ملت صبور، مقاوم و مجاهد فلطین تبریک می‌گوییم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره موج چهارم کرونا خاطر نشان کرد: کم‌کم از موج چهارم این بیماری عبور می‌کنیم و همه استان‌ها از نقطه پیک عبور کرده‌اند و مسیر ما کاهشی است و نقطه قرمز در سطح کشور بسیار محدود است و کشور در شرایط زرد و نارجنی به‌سر می‌برد که البته باید بازهم تلاش کنیم تا شرایط بهتر شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم