کد خبر: 196228

روحانی: به ملت ایران قول می‌دهم پایان مذاکرات وین، پیروزی مردم است

 رئیس جمهور گفت: انتخابات ریاست‌جمهوری ما از نظر جهانی و بین المللی مورد توجه همه خواهد بود و چشم‌های جهانیان به ایران و انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ دوخته شده است.
اتاق خبر 24

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت طی سخنانی اظهار داشت: ایامی که در آن هستیم از نظر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اهمیت خاصی دارد؛ ماه خرداد اساسا ماه امام راحل(ره) و این ماه، امسال ویژگی خاصی دارد و ما برای انتخابات بسیار مهمی آماده می‌شویم و انتخابات ریاست‌جمهوری از نظر جهانی و بین المللی مورد توجه همه خواهد بود. چشم‌های جهانیان به ایران و انتخابات 28 خرداد 1400 دوخته شده است.

وی افزود: در قدم اولِ انتخابات، شاهد حضور و هیجان مناسبی بودیم و حضور کاندیداهایی که برای ثبت‌نام رفتند، حضور قابل توجهی بود و همه از جناح‌ها، احزاب و تفکرات مختلفی حضور یافتند. قدم دوم نیز در روزهای آینده است که شورای محترم نگهبان است نتایح را اعلام خواهد کرد؛ این موضوع هم مهم است که آن اعلام، تشویق‌کننده‌ی جامعه به انتخابات باشد و یا خدای ناکرده کُندکننده‌ی حرکت باشد.

رئیس جمهور اضافه کرد: امیدواریم این قدم دوم نیز به‌خوبی در چارچوب قانون، قانون اساسی و منافع نظام برداشته شود و شاهد ترکیب خوب و مناسبی باشیم که همه مردم را برای حضور در انتخابات 28 خرداد 1400 تشویق کند.

روحانی تصریح کرد: قدم سوم در انتخابات که بسیار مهم است، دوران تبلیغات است که در یا اوایل و یا اواخر هفته آینده آغاز می‌شود؛ مهم است که نباید «غّش در معامله» صورت بگیرد و کسی که در برابر مردم حاضر می‌شود، ارائه برنامه و یا نقد گذشته و یا وصف شرایط حال باید منطبق با واقعیت باشد و اگر خدای ناکرده با دروغ، تهمت و اقدامات غیراخلاقی توأم باشد، برای مردم قابل قبول نیست. این برای مردم قابل قبول نیست کسی که آمده تا سنگین‌ترین بار اجرایی کشور را بر دوش بگیرد، بخواهد از مسیر ناصواب به هدفِ بلند برسد. در قدیم الایام عده‌ای می‌گفتند که "هدف، وسیله را توجیه می‌کند و برای رسیدن به هدفِ خوب از هر وسیله‌ای می‌توان استفاده کرد" و ما مسلمانان همیشه با این شعار مخالفت کرده‌ایم و آن را خلاف اصول می‌دانیم؛ باید مسیر، وسیله و هدف درست و قابل قبول باشد.

رئیس جمهور با اشاره به مذاکرات برجامی تصریح کرد: به ملت ایران قول می‌دهم پایان مذاکرات وین، پیروزی مردم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم