کد خبر: 196154

روز هشتم جنگ؛ غزه آماج حملات سنگین هوایی

 ارتش رژیم صهیونیستی ضمن ازسرگیری حملات هوایی گسترده خود علیه نوار غزه مدعی شد که مرکز اطلاعات نظامی حماس و ۸ پایگاه مقاومت را هدف قرار داده است.
اتاق خبر 24

مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات سنگین رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف غزه بامداد امروز(5:30 به وقت تهران)  حملات راکتی به اراضی اشغالی را از سرگرفت. 

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که صدای آژیر خطر در مناطق اشغالی نزدیک به غزه به صدا در آمده است. 

گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در پاسخ به جنایت رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن غیرنظامیان حملات راکتی خود را به اراضی اشغالی از سرگرفت.

القدس در این حملات شهرهای اشغالی سدیروت، نتیفوت و شعار هنیغف را هدف حملات راکتی خود قرار داد.

پیش از این حمله نیز گردان‌های قسام  در پاسخ به ادامه تجاوزات هوایی اسرائیل علیه غیرنظامیان فلسطینی، «بئرالسبع» را هدف حملات راکتی و موشکی خود قرار داد.

گردان‌های قسام بامداد امروز (دوشنبه) در واکنش به این حملات همچنین دو شهرک «اوواکیم» و «نتیفوت» اسرائیل را نیز هدف حملات راکتی و موشکی خود قرار داد.

رژیم صهیونیستی بامداد امروز (دوشنبه27 اردیبهشت) غزه را آماج حملات سنگنین خود قرار داد و بیش از  60 نقطه آن را بمباران کرد. 

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که رژیم صهیونیستی 65 نوبت، مراکز و مقرهای دولتی، خیابانها و زیر ساخت‌های نوار غزه را در شمال و جنوب آن هدف حملات هوایی خود قرار داده است.  

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که در دور جدید این حملات، مرکز اطلاعات نظامی حماس در غزه را هدف قرار داده است.

ارتش اسرائیل بامداد امروز (دوشنبه) همچنین مدعی شد که 8 پایگاه نظامی حماس را بمباران و تخریب کرده است.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که در دور جدید حملات رژیم اشغالگر، ده‌ها حمله هوایی به غزه صورت گرفته است.

غزه در تاریکی فرو رفت

خبرنگار الجزیره گزارش که در پی حمله هوایی گسترده رژیم صهیونیستی به زیر ساخت‌های غزه برق بیشتر مناطق این شهر قطع شده است. 

سخنگوی شرکت برق غزه اعلام کرد که در نتیجه حمله هوایی اسرائیل خسارت سنگینی به خطوط برق غزه وارد شده است.

منابع فلسطینی گزارش دادند که مناطق مختلف شرق، شمال و غرب شهر غزه و خان یونس به شدت بمباران شده است.

جنگنده‌های صهیونیستی همچنان به حملات هوایی خود به غزه ادامه می‌دهند و طی آن مقرهای دولتی از جمله مجمع أنصار و مراکز مقاومت را هدف قرار دادند.

خبرگزاری فلسطینی شهاب گزارش داد که رژیم صهیونیستی حملات هوایی خود را به شهر خانیونس در جنوب نوار غزه از سرگرفته است.

جنگنده‌های صهیونیستی همچنین یک باب منزل مسکونی را در محله «الشجاعیه» در شرق شهر غزه بمباران کردند.

رادیو الاقصی نیز گزارش داد که جنگنده‌های صهیونیسی یک باب منزل در محله یافا در دیرالبلح در مرکز غزه و منزل مسکونی را در محله الزیتون و زمین کشاورزی را نزدیک مسجد العطار در غرب رفح بمباران کردند.  

الجزیره نیز گزارش داد که جنگنده‌های رژیم اشغالگر یک مرکز در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را هدف قرار دادند.

بیش از 60 حمله هوایی به زیرساخت‌های غزه

منابع خبری می‌گویند که اسرائیل در دور جدید حملاتش در عرض چند دقیقه، 60 مرتبه حمله هوایی انجام داده است.

خبرنگار الجزیره اعلام کرد که جنگنده‌های اسرائیلی ظرف 10 دقیقه، بیش از 50 نقطه را در نوار غزه بمباران کرده‌اند.

بمباران یک ساختمان 4 طبقه مسکونی

خبرنگار مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیلی یک ساختمان مسکونی 4 طبقه را در خیابان «ابوحصیره» در غرب غزه بمباران کرده‌اند.

وی تأکید کرد که جنگنده‌های اسرائیلی بیش از 60 مرتبه ساختمان‌های دولتی و مسکونی، پایگاه‌های مقاومت و زیرساخت‌ها و خیابان‌ها را در مناطق مختلف نوار غزه بمباران کردند.

هنوز در مورد آمار شهدا و مجروحان احتمالی این حملات خبری منتشر نشده است.

رژیم صهیونیستی از چه بمب‌هایی استفاده می‌کند؟

تحقیقات شبکه الجزیره نشان می‌دهد بمب‌هایی که جنگنده‌های اسرائیلی برای هدف قرار دادن ساختمان‌های مسکونی و تاسیسات غیرنظامی در غزه استفاده کرده‌اند، در واقع برای بمباران اماکن نظامی خیلی مستحکم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، این بمب‌ها از نوع جی پی یو 31 و 30 دارای شدت انفجار و برد تخریبی بالایی هستند.

چرا اسرائیل به تشدید حملات به غزه روی آورد؟

«عدنان ابوعامر» نویسنده و تحلیلگر سرشناس فلسطینی در این باره گفت: دلایل زیادی برای ادامه حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به غزه وجود دارد، مهم‌ترین آن عدم قدرت این رژیم برای به ارمغان آوردن پیروزی برای صهیونیست‌های خشمگین، ادامه حملات موشکی مقاومت به عمق اراضی اشغالی و تمایل نتانیاهو برای تشکیل مجدد دولت است، به همین خاطر او کاسه خشم و غضب خود و عجز و ناتوانی‌اش را بر سرغیرنظامیان خالی می‌کند.

حمله توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به شرق رفح و خان‌یونس

توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی شرق رفح در جنوب نوار غزه و همچنین شرق خان یونس را گلوله باران کرد و مقاومت فلسطین هم در پاسخ به این حملات، ده‌ها راکت و موشک به سمت اراضی اشغالی شلیک کرد.

به گزارش تسنیم، توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی به طور پی در پی در حال بمباران شرق رفح در جنوب نوار غزه و همچنین شرق خان یونس است. 

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین دو اردوگاه «البریج» و «المغازی» را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داد.

شبکه الجزیره گزارش داد که یک هواپیمای جنگی اسرائیل یک منزل مسکونی را در محله «صبرا» در جنوب نوار غزه بمباران کرد.

حمله موشکی قسام به شهرک‌های اسرائیلی

گردان‌های قسام نیز در پاسخ به این حملات توپخانه‌ای و ادامه تجاوزات هوایی اسرائیل علیه غیرنظامیان فلسطینی، «بئرالسبع» را هدف حملات راکتی و موشکی خود قرار داده است.

گردان‌های قسام بامداد امروز (دوشنبه) در واکنش به این حملات، دو شهرک «اوواکیم» و «نتیفوت» اسرائیل را نیز هدف حملات راکتی و موشکی خود قرار داد.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که در پی حملات راکتی گروه‌های فلسطینی، آژیر خطر در شهرک‌های بئر السبع، حتساریم، اوواکیم به صدا درآمد. 

منبع: خبرگزاری تسنیم