کد خبر: 196123

دور جدید حملات القسام به اراضی اشغالی

 گردان‌های قسام در پاسخ به دور اخیر حملات رژیم صهیونیستی به غزه، مجددا برخی از مناطق و شهرک‌های اسرائیلی را هدف حملات موشکی و راکتی خود قرار داد.
اتاق خبر 24

گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس پس از حملات گسترده هوایی بامداد امروز اسرائیل به مناطق مختلف غزه، منطقه «النقب» و شهرک «بئر السبع» را با شلیک ده‌ها فروند موشک و راکت هدف قرار داد.

این حملات موشکی قسام پس از حملات هوایی مستمر رژیم صهیونیستی به غزه و هدف قرار دادن غیرنظامیان فلسطینی ساکن غزه صورت گرفته است.

القسام اعلام کرد که «عملیات موشکی ما برای هدف قرار دادن بئرالسبع در واکنش به هدف قرار دادن شهروندان غزه انجام گرفت».

منابع خبری رژیم صهیونیستی گزارش دادند که گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس در مجموع 12 فروند موشک به سمت بئر السبع شلیک کرد.

از سوی دیگر، منابع اسرائیلی مدعی شدند که گنبد آهنین 5 موشک را که به سمت بئر السبع و النقب شلیک شده بود، رهگیری و هدف قرار داد و هفت موشک هم در مناطق آزاد سقوط کرد.

گردان‌های القسام بامداد امروز پس از پایان مهلت لغو دو ساعته ممنوعیت تردد در تل آویو، حملات گسترده‌ راکتی و موشکی خود به تل‌آویو و اشدود را از سر گرفت.

سخنگوی القسام افزود: « این حملات گسترده مقاومت به تل آویو و اشدود، پاسخی به جنایت دشمن صهیونیست در هدف قرار دادن برج "الجلاء" است».

منابع فلسطینی اعلام کردند که جنگنده‌های اسرائیلی بامداد امروز در کمتر از یک ساعت بیش از 100 نقطه را در نوار غزه بمباران کردند.

حماس: اقدامات جنون آمیز اشغالگران ناشی از قدرت ضربات مقاومت است

«عبد اللطیف القانوع » سخنگوی جنبش حماس با اشاره به حملات رژیم صهیونیسی به غیرنظامیان در غزه گفت: حالت هیستری و جنون آمیز اشغالگران و رهبران شکست خورده آنها ناشی از قدرت ضربات مقاومت است.

وی افزود: هدف قرار دادن غیرنظامیان مانع از ضربات مقاومت نمی‌شود بلکه بر دامنه این حملات شدت خواهد بخشید.

سخنگوی جنبش حماس تاکید کرد که هر جنایتی که اشغالگران مرتکب می‌شوند بهای آن را پرداخت خواهند کرد.

آژیر خطر در پایگاه نظامی «ناحل عوز» به صدا در آمد

منابع محلی فلسطین از به صدا در آمدن آژیر خطر در پایگاه نظامی ناحل عوز در اراضی اشغالی خبر داد.

شبکه  خبری المیادین نیز از وقوع انفجار قوی در مناطق غربی شهر غزه خبر داد ولی به جزئیات بیشتری از این انفجار اشاره‌ای نکرد .

تاکید نتانیاهو بر تداوم جنگ علیه غزه

از سوی دیگر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنان تهدید آمیزی مدعی شد که حملات این رژیم به غزه با هدف ممانعت از شلیک موشک به سمت اسرائیل ادامه خواهد داشت.

درخواست مقامات بلندپایه نظامی ارتش برای پایان جنگ

مقامات بلندپایه در ارتش رژیم صهیونیستی خواستار توقف عملیات نظامی علی نوار غزه و رسیدن به آتش بس هستند.

پایگاه خبری زبان «واللا» در این باره نوشت در حالی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و بنی گانتس وزیر ارتش وی در ظاهر بر تداوم جنگ در غزه تاکید دارند مقامات بلندپایه ارتش در مذاکرات پشت پرده تاکید بر پایان جنگ و دستیابی به آتش بس دارند.

«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا در تماس تلفنی با وزیر جنگ اسرائیل، حملات راکتی و موشکی حماس و دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین به فلسطین اشغالی را محکوم کرد.

آستین در این تماس تلفنی از جنایات رژیم اشغالگر علیه غزه حمایت کرد و گفت که «اسرائیل حق دارد در برابر این حملات از خود دفاع کند».

هراس ابومازن از تشدید اعتراضات در کرانه باختری

خبرگزاری فلسطینی شهاب نیز گزارش داد که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جمع مقامات این تشکیلات گفت: نمی‌خواهد که حماس در کرانه باختری قد علم کند و کنترل امور کرانه باختری از دست وی خارج شود.

این اظهارات ابومازن پس از برگزاری تظاهرات‌های گسترده در کرانه باختری در حمایت مقاومت و قدس اشغالی صورت می‌گیرد.

رژیم صهیونیستی خانه «یحیی السنوار» را هدف قرار داد

منابع خبری از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به منزل مسکونی و دفتر «یحیی السنوار» رئیس جنبش حماس در نوار غزه و بمباران پنج منزل مسکونی دیگر غزه بدون هشدار قبلی خبر دادند.

به گزارش تسنیم، رژیم صهیونیستی بامداد امروز در ادامه جنایات خود علیه رهبران مقاومت فلسطین، منزل مسکونی «یحیی السنوار» (رئیس جنبش حماس در غزه) در شهر خان یونس را بمباران کرد. منزل السنوار در شهر خان یونس در  جنوب نوار غزه و دفتر وی در  شهر غزه قرار دارد. 

«ناصر اللحام» مدیر دفتر شبکه المیادین در کرانه باختری گفت که این حمله با هدف ترور یحیی السنوار،  رئیس جنبش حماس در غزه صورت گرفته است.

اللحام تأکید کرد که این حمله البته شکست اطلاعاتی دیگر برای اسرائیل بود و به یک جنایت تمام‌عیار با شهادت سه تن منجر شد.

حمله به 150 نقطه در نوار غزه طی دو ساعت

رسانه‌های صهیونیستی بامداد روز یکشنبه ( 26 اردیبهشت) اعلام کردند که جنگنده‌های این رژیم طی یک ساعت گذشته  بیش از 100 بار نوار غزه را مورد هدف قرار دادند.

خبرنگار فلسطینی شهاب گزارش داد که طی دو ساعت گذشت بیش از 155 بار نوار غزه هدف حملات هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است. غزه 60 بار، شمال غزه 40 مرتبه، مرکز نوار غزه 35 بار و شهر خانیونس هم 20 نوبت هدف حملات رژیم صهیونیستی قرار گرفتند.

5 شهید و  بیش از 40 ز خمی در دور جدید حملات به غزه

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در دور جدید حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه 5 نفر شهید و  بیش از 40 نفر دیگر زخمی شدند که بیشتر آنها را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که افراد زیادی همچنان زیر آوار منازل جا مانده‌اند که کادرهای امدادرسانی و دفاع شهری در تلاشند آنها را از زیر آوار خارج کنند. بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه کادر امدادرسانی توانسته تاکنون 5 نفر را از زیر آوار نجات دهد.

تداوم حملات موشکی و خمپاره‌ای به سواحل غزه

این در حالی است که کشتی‌های جنگی رژیم صهیونیستی بعد از حملات موشکی، سواحل شهر غزه و شمال آن را با چندین خمپاره هدف قرار دادند که بر اساس گزارش ها این حملات ادامه دارد.

حمله به منازل مسکونی و مراکز دولتی

حملات هوایی رژیم صهیونیستی به منازل فلسطینی‌ها نیز همچنان ادامه دارد و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک باب منزل در محله الجنیه در شرق رفح واقع در جنوب نوار غزه را بمباران کردند.

گزارش الجزیره حاکی است که جنگنده‌های صهیونیستی یک مقر دولتی وابسته به هیئت گذرگاههای فلسطینی در مرز مصر با نوار غزه را بمباران کردند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک باب منزل را در اردوگاه «النصیرات» در مرکز غزه هدف قرار دادند که خبرها از زخمی شدن چندین نفر در این حملات حکایت دارد.

جنگنده‌های صهیونیستی همچنین بار دیگر اردوگاه «البریج» در نوار غزه را بمباران کردند.

منابع بیمارستانی فلسطین گزارش دادند که در حمله رژیم صهیونیستی به منطقه «وادی» در مرکز نوار غزه یک فلسطینی شهید و چند نفر دیگر زخمی شدند.

برج «اندلس» غزه بمباران شد

رژیم صهیونیستی بامداد امروز با استفاده از پهپادهای خود برج مسکونی «اندلس» واقع در غرب شهر غزه را بمباران کرد.

منابع فلسطینی می‌گویند این هفتمین برجی است که اسرائیل از زمان آغاز جنگ غزه تاکنون هدف قرار می‌دهد و تخریب می‌کند.

ارتش رژیم اشغالگر دیشب نیز برج مسکونی «القاهره» معروف به برج «مشتهی» واقع در غرب غزه را هدف قرار داد و به طور کامل تخریب کرد.

نشست شورای امنیت برای بررسی تحولات غزه

شبکه خبری الجزیره قطر از برگزاری جلسه فوق‌العاده امروز شورای امنیت سازمان ملل  با هدف بحث و بررسی تحولآت اراضی اشغالی فلسطین خبر داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم