کد خبر: 196054

نسخه اندروید کلاب‌هاوس منتشر شد

براساس اعلام شبکه کلاب‌هاوس، شرایط برای ورود این اپلیکیشن به پلتفرم اندروید آماده شده و این شبکه تست نسخه اندروید خود را در ماه میلادی جاری آغاز کرده است.
اتاق خبر 24

اپلیکیشن شبکه اجتماعی چت صوتی تحت عنوان کلاب هاوس (Clubhouse)که در سال ۹۸ راه‌اندازی شده بود به مدت یک‌سال اپلیکیشن خود را فقط برای iOS ارائه داده و بیش از یک سال در انحصار پلتفرم iOS بود.

با وجود محدودبودن دسترسی به کلاب هاوس در این مدت، این شبکه‌ی اجتماعی سروصدای زیادی به‌پا کرده است. کلاب هاوس نشان داد که مسیر رشد را به خوبی شناخته و پشت‌سر گذاشتته است و پس از جذب سرمایه «اندروچن» و چند شرکت دیگر ازجمله DST Global و Tiger Global .، چهارمیلیارد دلار ارزش‌گذاری شد.

اما پس از مدت نسبتاً طولانی بالاخره کلاب هاوس بیانیه‌ای برای اعلام آماده‌شدن نسخه‌ی اندروید منتشر کرد و در آن اعلام کرد که سرانجام کلاب‌هاوس به نسخه اندروید رسید و کاربران در طی هفته‌های آتی می‌توانند نسخه بتای اندروید این اپلیکیشن را دریافت کنند. همچنین دانلود این نسخه و تشکیل حساب کاربری از دیروز برای ساکنین ایالات متحده امکان پذیر بوده است.

همچنین کلاب‌هاوس میگوید کاربران همانند گذشته برای ورود و عضویت در این شبکه باید دعوت‌نامه دریافت کرده تا بتوانند در اتاق‌های مجازی صوتی این شبکه‌ی اجتماعی شرکت کنند. کلاب‌هاوس دلیل این رویکرد را کنترل رشد و فراهم کردن زیرساخت‌های پایدارتر اعلام کرده است و این موضوع به این معنی است که این شبکه اجتماعی فعلا به‌صورت عمومی به‌روی همه باز نشده است. به گفته کلاب‌هاوس در تابستان پیش رو، این شبکه اجتماعی قرار است میزبان میلیون‌ها نفر کاربر iOS دیگر شود که در فهرست انتظار هستند.

کلاب‌هاوس مدعی است که سرعت رشد این پلتفرم بیشتر از حد انتظار بوده است و این سرعت رشد معایبی نیز به‌دنبال داشته و حجم زیاد کاربران موجب شد تا فشار زیادی به سیستم‌های کلاب هاوس وارد شود. درنتیجه‌ی این فشارها به سیستم‌ این شبکه اجتماعی، گاهی اوقات کلاب هاوس با قطعی گسترده مواجه شد. کلاب هاوس در همین راستا برای رفع مشکلات پیش‌آمده سیستم‌هایش را اصلاح و نیروهای جدیدی را استخدام کرد.

شاید بیشترین درخواست کاربران و مشترکان، در دسترس قرارگرفتن این شبکه برای پلتفرم اندروید بوده است. در هفته‌های آینده، نسخه اندروید کلاب‌هاوس در مارکت‌های آنلاین جهانی منتشر می‌شود. کاربران خارج از ایالات متحده نیز قادر به انجام فرایند پیش‌ثبت‌نام از طریق صفحه‌ی گوگل پلی هستند تا هنگام انتشار این شبکه اجتماعی برای بازارهای آنلاین، سریعاً به آن دسترسی پیدا کنند.

عوامل و مدیران کلاب‌هاوس به خوبی نسبت به رقبای متفاوت و کثیر آگاه هستند و به همین منظور برای داغ نگه داشتن فضای شبکه کلاب‌هاوس و کاربران خود سعی بر افزودن قابلیت‌های بیشتر همچون سیستم پرداخت مالی دارند.

لازم به ذکر است طبق آمار بدست آمده در ماه مارس بارگیری و نصب اپلیکیشن کلاب‌هاوس نسبت به ماه‌های گذشته با کاهش ۷۲ درصدی روبه‌رو بوده است به طوری که بنابر آمار بدست آمده در ماه آوریل بارگیری این اپلیکیشن به پایین یک میلیون دانلود کاهش پیدا کرد و شاید همین موارد باعث اقدام سریع‌تر کلاب‌هاوس برای شروع و انتشار آزمایش نسخه اندروید و افزودن قابلیت‌های جدید برای خود بوده است.

شبکه کلاب‌هاوس تست نسخه اندروید خود را در ماه میلادی جاری آغاز کرده و کاربران آمریکایی از روز یکشنبه توانستند نسخه بتا اندروید این اپلیکیشن را دانلود کنند.

کلاب هاوس حالا ظاهرا حدود ۱۰ میلیون کاربر فعال هفتگی دارد و امسال تعدادکارمندان خود را چهار برابر کرده تا بتواند با چالش‌های موجود کنار بیاید و راحت‌تر به رشد خود ادامه دهد.

منبع: تسنیم