کد خبر: 195879

قدس صحنه رویارویی صهیونیست با جوانان فلسطینی

 منابع خبری از درگیری جدید نظامیان صهیونیست با جوانان فلسطینی در قدس اشغالی خبر دادند.
اتاق خبر 24

پس از چندین روز درگیری بین نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی در قدس اشغالی که به زخمی شدن بیش از یکصد نفر انجامید، امشب نیز نظامیان اسرائیلی با جوانان فلسطینی در قدس اشغالی درگیر شدند که تاکنون این درگیری‌ها به زخمی شدن 20 نفر انجامید. 

نظامیان صهیونیستی دو جوان فلسطینی را در منطقه باب العامود در قدس اشغالی بازداشت کردند. گزارش های ویدیویی در شبکه های اجتماعی حاکی از حمله وحشیانه نظامیان اسرائیلی به جوانان فلسطینی در قدس اشغالی و بازداشت آنها دارد. 

شبکه خبری "قدس" اعلام کرد که از آغاز انتفاضه و خیزش مردمی فلسطینیان در شهر قدس از ابتدای ماه مبارک رمضان تا این لحظه، بیش از 750 فلسطینی در درگیری با اشغالگران اسرائیلی زخمی شده و 100 نفر هم بازداشت شده‌اند.

«قلندیا» کانون اصلی درگیری‌ها

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی فلسطین، جوانان فلسطینی ساکن قدس امشب نیز با اشغالگران اسرائیلی درگیر شدند و به مقابله با آن‌ها پرداختند.

کانون اصلی درگیری‌ها ایست بازرسی «قلندیا» در شمال قدس اشغالی است.

فلسطینیان ساکن کرانه باختری از جمله شهرهای رام الله، بیره و الخلیل نیز امشب با اشغالگران اسرائیلی درگیر شدند.

شبکه عبری زبان «کان» از تشدید درگیری‌ها در شهر قدس اشغالی به ویژه منطقه باب العامود و ایست بازرسی قلندیا خبر داد.

بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پس از پایان جلسه برآورد اوضاع امنیتی تاکید کرد که در پی تنش و درگیری‌ها در مرزهای جنوبی، برآوردهایی انجام دادیم، اما اگر آرام‌سازی اوضاع انجام نگیرد، غزه از نظر مدنی، اقتصادی و امنیتی متضرر خواهد شد و مسئولیت آن متوجه رهبران حماس خواهد بود و این کاملا روشن است.

وی  در عین حال تهدید کرد که ارتش اسرائیل برای هرگونه سنارویی آماده است و هرآنچه را که برای حفظ آرامش در مرزهای جنوبی لازم باشد، انجام خواهد داد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که یک راکت از نوار غزه به سمت شهرک‌های اسرائیلی مجاور شلیک شده که به نزدیکی موانع مرزی اصابت کرده و در پی آن آژیر خطر در این منطقه به صدا درآمده است.

خبرگزاری فلسطینی شهاب از به صدا در آمدن آژیر خطر در منطقه «ناحال عوز» خبر داد. 

 ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مقاومت فلسطین یک راکت از شمال نوار غزه به سمت شهر سدیروت شلیک کرده که سامانه گنبد آهنین آن را رهگیری و منهدم کرده است.

در همین حال، پایگاه خبری عبری زبان "مفزاک درومی" اعلام کرد که از آغاز دور جدید تنش و درگیری‌ها در نوار  غزه تاکنون، حدود 40 راکت از غزه به سمت اراضی اشغالی شلیک شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم