کد خبر: 195850

روحانی: ما همان شناگر ماهری هستیم که در مسابقه بردیم

 رئیس جمهور گفت: امروز باید جهان پس از کرونا را ببینیم. همه فکر می‌‌کردیم به خاطر پیشرف علم دانش پزشکی دوران بیماری‌های مسری و عفونی و اپیدمی تمام شده است.
اتاق خبر 24

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز(چهارشنبه 1 اردیبهشت) هیئت دولت گفت: امروز باید جهان پس از کرونا را ببینیم. همه فکر می‌‌کردیم به خاطر پیشرف علم دانش پزشکی دوران بیماری‌های مسری و عفونی و اپیدمی تمام شده است.

وی افزود: فکر می‌‌کردیم بیماری‌های عفونی به تاریخ پیوسته است حتی آنهایی هم که متخصص بودند این چنین پیش بینی می‌کردند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روند خرید واکسن از کشورهای شرقی گفت:‌ ذهنیتی در برخی وجود دارد تا کاری با شرق می‌کنیم شروع می‌کنند آقا چرا با شرق؟ چرا با فلان کشور؟چرا با غرب نبستی؟ قراداد هم که می‌بندی همین فضا درست می‌شود! شما الان با غرب قرارداد ببندی هیچکس حرفی نمی‌زند؟ ذهنیتی در بخشی از مردم ما وجود دراد که کیفیت جنس شرقی به کیفیت جنس غربی نیست.

روحانی گفت: ما همان شناگر ماهری هستیم که در مسابقه بردیم. اما الان دست و پای ما را بستند و الان شعار می‌دهند اما یک کلمه علیه آمریکا حرف نمی‌زنند به ظاهرات خودشان را انقلابی و سوپرانقلابی می‌دانند و کارشان فقط فحش و دروغ علیه دولت شده است. در واکنس کسانی که می‌گویند چرا تاخیر شد اگر تحریم نبود سهمیه ما اسفند وارد شده بود و الان میلیون ها نفر واکسینه شده بودند، خب نشد. تحریم بودیم و برای انتقال پول صدها کار انجام دادیم و فراز و نشیب‌های زیادی را طی کردیم تا پول را تامین و پرداخت کنیم.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم