کد خبر: 195763

افشای طرح خطرناک آمریکا برای بی‌ثباتی در عراق

 رئیس اتحادیه علمای مسلمین در دیالی عراق از طرح خطرناکی که نظامیان آمریکایی از طریق جابجا کردن داعشی‌ها برای بی ثبات کردن عراق تدارک دیده‌اند، پرده برداشت.
اتاق خبر 24

اتحادیه علمای مسلمین عراق از انتقال بیش از 30 داعشی از اردوگاه «الهول» سوریه به مقصد نامعلوم در راستای طرح خطرناک خبر داد.

«جبار المعموری» رئیس اتحادیه علمای مسلمین در دیالی عراق اعلام کرد: اتحادیه علمای مسلمین عراق از ماه‌های طولانی قبل از وجود طرحی به رهبری واشنگتن برای بی ثبات کردن مجدد خاورمیانه پرده برداشته است.

وی افزود: این با بهره برداری از عامل انسانی فراوانی که در اردوگاه «الهول» سوریه قرار دارد و شامل بیش از سی هزار نفر است و در میان آنها هزاران سرکرده و تروریست داعشی و خانواده‌های آنها قرار دارند،  انجام می‌شود.

المعموری فاش کرد: طی 72 ساعت گذشته نیروهای آمریکایی بیش از 30 داعشی عراقی را به مقصد نامعلومی منتقل کرده‌اند. این در حالی است که طی ماه‌های گذشته هم شماری منتقل شده‌اند و از سرنوشت آنها خبری نیست و بیم آن می‌رود که طرحی برای هدف قرار دادن عراق در کار باشد.

وی گفت: عراق کشوری است که بیشترین زیان را از اردوگاه «الهول» سوریه دیده است زیرا این اردوگاه به مثابه بمبی ساعتی است که منفجر خواهد شد و آسیب امنیتی زیادی به همه کشورها و از جمله عراق به شکل مستقیم وارد می‌کند.

یادآور می‌شود که در اردوگاه الهول در سوریه هزاران سرکرده و تروریست داعشی از جمله آنانی که پس از آزادسازی شهرهای عراق از لوث داعش به این اردوگاه فرار کرده‌اند، وجود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم