کد خبر: 195668

روزهای سخت کرونایی از هفته‌ آینده آغاز می‌شود/ موج چهارم کرونا در تهران آغاز شد

با توجه به افزایش تعداد موارد بستری و ابتلا به ویروس کرونا بعد از تعطیلات نوروزی کارشناسان ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده‌اند از هفته‌ آینده باید منتظر روزهای سخت کرونایی باشیم.
اتاق خبر 24

مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده‌اند با درنظر گرفتن اینکه مسافران نوروزی به شهرهای خودشان بازگشته‌اند روند همه‌گیری ویروس منحوس درحال گسترش در اقصی‌ نقاط کشورمان است و اکنون باید منتظر ایجاد کانون‌های بحرانی در میان خانواده‌ها باشیم.

البته به گفته این گروه نکته نگران کننده اینجاست که خانواده‌هایی که عموماً در طول سفر خود با کمترین توجه به پروتکل‌های بهداشتی نوروز را سپری کرده‌اند و احتمالاً به ویروس کرونا آلوده‌ شده‌اند اکنون درحال برگزاری تجمع‌های خانوادگی و شب‌نشینی‌ها شده‌اند که این می‌تواند عاملی در افزایش سرعت چرخه همه‌گیری در شهرها بخصوص کلانشهرها باشد.

از سوی دیگر نباید فراموش کنیم که کلانشهرها عموماً با توجه به میزان ترددهای روزانه برای انجام امور اداری و تجاری در این شرایط محلی برای صعود یکباره تعداد مبتلایان آنهم زیر سایه کرونای انگلیسی که وجودش در کشور ثبت شده است باشند. به عنوان مثال معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران اعلام کرده بازگشت مسافران نوروزی به پایتخت باعث شده تا شاهد شکل‌گیری موج چهارم کرونا در تهران باشیم.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به حجم بالای جابجایی کارمندان و پرسنل شرکت‌های خصوصی یا کارگران در این کلانشهر اظهار کرده است که احتمالاً برای هفته‌های آتی سیاست دورکاری سختگیرانه‌ای همانند اردیبهشت گذشته باشیم.

وی در ادامه تأکید کرد نتایج بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در طول تعطیلات نوروزی از ده روز آینده در میان آمارهای صعودی همه‌‌گیری، بستری و حتی مرگ و میر ناشی از کرونا مشخص خواهد شد که البته اخبار خوشایندی نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم